metro.cz
Praha? Aha!
Další 1 fotografie v galerii
Marek Neuman. Nožům a broušení rozumí. | foto: Pavel Hrabica, Metro.cz

„Karlínský Rumcajs“, který má hlas jako jeden docela hodně známý herec

  11:40
Praha je nabitá zajímavými lidmi. Jen je objevit, potkat, odhalit. Čas od času se mi podaří neplánovaně seznámit s někým, kdo stojí za to, abych o něm napsal. Některá seznámení jsou zábavná.

Marka Neumana jsem objevil v Karlíně. Protože fotím „VIP espézetky“, tedy ty, co si člověk vybere název a zaplatí, aby zaujal, nebo alespoň pobavil. Na ústřední karlínské Sokolovské ulici jsem zaregistroval vůz a na značce měl ZVOSTRA. Vystoupil jsem z tramvaje a jdu fotit. Jen tak jsem pohlédl doprava, do výlohy. Stejný nápis byl i na obchodě, za výkladní tabulí se na mě pobaveně koukal vousáč, něco na způsob upravenějšího loupežníka Rumcajse. A zvesela brousil nůž. Gestem jsem se zeptal, jestli je auto a značka jeho, usmál se, že ano.

A tak jsem se s Markem seznámil. Vešel jsem do obchodu plného nožů, ale i samurajských mečů, nůžek a břitev. A taky brousků a dalšího vybavení. Slovo dalo slovo, domluvili jsme si schůzku, jejímž výsledkem bylo povídání o nožích, broušení a mýtech kolem nožů.

Už při prvním potkání jsem si říkal, koho mi jen jeho hlas připomíná. Když jsem povídání přepisoval, najednou mi to naskočilo. To je přece Josef Dvořák. Vodník a taky Maxipes Fík. Pokud nevěříte, najděte si na něho telefon a zavolejte mu. Mohl by Dvořákovi dělat dabéra…

Komentáře

zpět na článek