metro.cz

Fundlift nabízí podílové investice do českých startupů

  12:44
Praha 28. června 2022 (PROTEXT) - Fundlift drobným investorům nabízí investice do podílů progresivních firem a startupů

Narůstající inflace přivádí k investování stále více běžných lidí. Ti hledají cestu, jak ochránit své úspory před nejvyšším tempem růstu cen od 90. let. Pro drobné investory se nyní otevírá možnost investic ve formě spoluvlastnického podílu v mladých progresivních českých firmách. Investice do podílu přináší možnost vyššího zhodnocení než dluhové financování, kde je výnos zastropovaný. Rizikovost podílových investic je větší, proto je potřeba pečlivě vybírat.

Venture kapitálové investování bylo donedávna výsadou velkých investičních fondů, které tímto způsobem dokážou zhodnocovat prostředky o desítky procent ročně. Existuje však i cesta, jak do podílů firem investovat i bez milionových částek. Drobní investoři se nyní na platformě Fundlift mohou během pár kliknutí stát spolumajiteli startupu nebo nadějného projektu a vyzkoušet si, jaké je to být venture kapitálovým investorem v praxi – jednoduše on-line a již od částky 5 000 Kč.

„Podílové investice do stabilních firem jsou v dlouhodobém měřítku výnosnější než dluhové instrumenty, dávají také prostor k diverzifikaci portfolia. Velký smysl má prodej podílu i pro firmy, které v řadách investorů získávají ambasadory své značky,“ říká Vojtěch Štefan, ředitel projektu Fundlift.

TRIHORSE je český výrobce dřevěných hraček z Děčína s 25letou tradicí vyrábějící například unikátní Finger car – hračku, která sbírá ocenění v Polsku i Rakousku a dětští lékaři jí doporučují při léčbě ADHD. Společnost poptává financování pro expanzi na nové zahraniční trhy.

Prologima je mladý ambiciózní startup, který pomáhá výrobcům a distributorům zboží snadno a rychle prodávat své produkty na největších evropských marketplace platformách. V příštích měsících plánuje expanzi na nové evropské trhy.

.

zpět na článek