metro.cz

Elton John daroval Hard Rock International v rámci vystoupení na festivalu "American Express presents BST Hyde Park" svůj unikátní oblek od Gucciho: ve sbírkách nahradí jeho legendární dres Dodgers

  16:20
Hollywood (Florida) 29. června 2022 (PROTEXT/PRNewswire) -

Mnohonásobný držitel Grammy zahájil své historické londýnské turné soukromým vystoupením a výměnou memorabilií v Hard Rock Cafe

Elton John má za sebou další legendární moment v hudební historii: mnohonásobný držitel Grammy uspořádal v rámci festivalu komorní vystoupení v Hard Rock Café v Old Park Lane a do zdejší proslulé sbírky hudebních památek věnoval svůj ikonický oblek Gucci. Nezapomenutelný kostým tvořený sakem se šálovými klopami nahradí v expozici Hard Rock Cafe Eltonův dříve vystavený baseballový dres Dodgers. Oblek, ve kterém vystupoval na turné Farewell Yellow Brick Road Tour, se tak stává součástí sbírky více než 86.000 ikonických předmětů z hudebního a zábavního průmyslu celého světa.

V dalším překvapivém okamžiku vystoupení věnovala společnost Hard Rock při příležitosti ukončení oslav 50. výročí řetězce Hard Rock International a 50. výročí vydání Eltonova alba Madman Across the Water 100.000 dolarů jeho nadaci The Elton John AIDS Foundation. Fotografie ke shlédnutí zde .

Sbírka hudebních memorabilií začala v historicky prvním Hard Rock Café – Old Park Lane Hard Rock London – okamžikem, kdy si zde Eric Clapton pověsil na zeď kytaru, aby si označil své oblíbené místo. Za padesát let své existence se rozrostla na největší a nejhodnotnější sbírku hudebních památek na světě, která nyní přivítala další ikonický kus od Eltona Johna.

"Hard Rock letos slaví padesát let své existence a Elton John padesát let koncertování. Je nám ctí, že můžeme tuto vzácnou příležitost oslavit rozšířením naší sbírky o další památku na umělce, s nímž jsme měli v průběhu let to nesmírné potěšení spolupracovat," řekl předseda představenstva společnosti Hard Rock International Jim Allen. "Kultovní oblek Gucci, který nám Elton věnoval, se stane připomínkou těchto mimořádných okamžiků a pomůže sbírkám Hard Rock dále vyprávět a oceňovat příběhy umělců i po mnoho dalších generací."

Rozsáhlá sbírka memorabilií společnosti Hard Rock zahrnuje originální a jedinečné artefakty oslavující všechny hudební žánry – včetně původního rukopisu textu písně "Imagine" od Johna Lennona, suvenýrů od současných umělců, jako jsou Billie Eilish a Ed Sheeran, či dalších upomínek na kariéru Eltona Johna. Hudební artefakty jsou hlavním vyjádřením podstaty značky Hard Rock a zároveň nepřehlédnutelnou součástí vizuální stránky každého z jejích podniků. Další informace o společnosti Hard Rock International najdete na adrese https://www.hardrock.com .

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1849250/Hard_Rock_Elton_John_AIDS_Foundation.jpg Logo - https://mma.prnewswire.com/media/753406/HRBrand_BLACK_2010_24_16_ID_314f48f4d594_Logo.jpg

KONTAKT:

GOLIN, Jonathan Goldman, 347-838-0752, JGoldman@Golin.com.

zpět na článek