metro.cz

Zlato, které vydělává. Na trh vstupuje Zápůjčka, nový investiční produkt nabízející zhodnocení 6 % za rok.

  11:41
Praha 15. září 2022 (PROTEXT) - S novou investiční nabídkou Zápůjčka vstupuje na trh česká společnost TrustWorthy Investment. Program určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

"Drahé kovy si u nás lidé uloží, my je dáme do oběhu a tím je dále zhodnotíme," vysvětluje Michal Spurný, předseda představenstva společnosti, jejíž obrat činil v loňském roce 300 milionů korun. "Službu můžeme nabízet proto, že drahé kovy současně vykupujeme i prodáváme. Na Vysočině máme i vlastní rafinační linku, kde drahé kovy získáváme z elektroodpadu. Zároveň spolupracujeme i s mezinárodními rafinériemi. Zlato, stříbro a platinu tak držíme v podobě zboží, na němž vyděláváme. A výdělek tak můžeme umožnit i těm, kteří nám toto dnes velmi žádané zboží k obchodování zapůjčí," upřesňuje Spurný.

Do Zápůjčky lze vložit certifikované zlaté či stříbrné slitky. Ty program přijímá už od pár gramů. „Fungujeme v podstatě jako ´zlatý bankovní dům´, který svým klientům nabízí pevný roční výnos podobně, jako kdyby k nám na účet vložili peníze,“ uvádí Michal Spurný. Šestiprocentní roční výnos je podle něj na trhu bezkonkurenční.

Po zlatu i stříbru, které funguje jako ochrana před inflací, je nyní poptávka. "I Česká národní banka uvažuje o posílení zlatých rezerv. A pokud na obchodech s drahými kovy vyděláváme my, mohou na něm vydělávat i ti, co je do Zápůjčky vloží,“ shrnuje Spurný podstatu nové služby.

"U zapůjčeného zlata, stříbra či platiny určíme nejdříve aktuální cenu. Certifikovaný slitek v té samé ryzosti a gramáži pak ve finále zákazníkům zase vrátíme, jen jeho výrobní číslo bude jiné. A na rozdíl od trezoru v bance, za který musí jeho majitel peněžnímu ústavu zaplatit, mu k zapůjčeným slitkům připočítáme i slíbený výnos," uvádí Spurný.

Program Zápůjčka rozběhla společnost TrustWorthy Investment ve zkušebním provozu pro své privátní klienty už během léta. "Během několika týdnů se ukázalo, že služba funguje a lidé o ni mají zájem. V tuto chvíli máme v Zápůjčce už přes deset kilo zlata a otevíráme ji tak všem, kteří chtějí svoje drahé kovy zhodnotit," říká Michal Spurný.

Víte, že…

"program Zápůjčka využívá pouze certifikované slitky s vyraženým číslem, u nichž je jasně daná gramáž i ryzost? „Zlaté či stříbrné šperky, zlomky, mince nebo medaile se pro tuto službu nehodí, protože je složitější zjistit jejich ryzost a nelze je pak věřitelům v nezměněné podobě zase vrátit," vysvětluje Spurný. V obchodovatelný slitek se ale tyto věci mohou proměnit právě díky rafinérii na Vysočině, kterou firma vlastní.

www.twicz.cz

zpět na článek