metro.cz

Telefon HONOR Magic5 Pro se umístil na první příčce žebříčku DXOMARK, který hodnotí kvalitu fotoaparátů a displejů

  9:28
Barcelona (Španělsko) 2. března 2023 (PROTEXT/PRNewswire) - Nový model HONOR Magic5 Pro, vybavený špičkovými funkcemi a vylepšeními, nastavuje zcela novou laťku v oblasti fotoaparátů a displejů chytrých telefonů

Po úspěšném představení nového vlajkového modelu řady HONOR Magic5 na veletrhu Mobile World Congress 2023 se telefon HONOR Magic5 Pro umístil na prvním místě v celosvětovém žebříčku chytrých telefonů DXOMARK, a to jak po stránce kvality fotoaparátu, tak i displeje. Jde o další důkaz odhodlání této značky nabízet ty nejlepší chytré telefony v dané třídě.

„Velmi nás těší, že se náš nejnovější vlajkový model umístil na první příčce žebříčku kvality fotoaparátů i displejů chytrých telefonů podle hodnocení nezávislých výzkumníků společnosti DXOMARK, což svědčí o síle a schopnostech našeho týmu výzkumu a vývoje," konstatoval generální ředitel společnosti HONOR Device Co, Ltd. George Zhao. „Tento úspěch pro nás představuje pouze první krok, protože se těšíme na další úžasné přelomové objevy v oblasti fotoaparátů a displejů chytrých telefonů."

Bezkonkurenční kamerový systém získal 1. místo v žebříčku DXOMARK

Fotoaparát modelu HONOR Magic5 Pro byl podroben přísnému testu fotoaparátů chytrých telefonů společnosti DXOMARK, který hodnotí výkon v řadě klíčových kategorií, jako jsou kvalita fotografií, bokeh, zoom, video či náhled snímku. S dosud nejvyšším skóre 152 bodů se HONOR Magic5 Pro umístil na prvním místě celosvětového žebříčku fotoaparátů DXOMARK.

„HONOR Magic5 Pro je novým lídrem našeho žebříčku. Díky vynikající kvalitě fotografií za každého osvětlení se také umístil na prvním místě v žebříčku kvality fotografií," uvedla ve své recenzi společnost DXOMARK. „Fotoaparát modelu Magic5 Pro zazářil zejména v našem testu použití pro momentky přátel a rodiny, kdy se mu díky krátkým expozičním časům podařilo zcela zabránit rozmazání subjektů pohybem a zároveň zachytil vynikající detaily a udržel nízkou úroveň šumu."

Fotoaparát HONOR Magic 5 Pro je vybaven 50MP širokoúhlým fotoaparátem, 50MP ultraširokoúhlým fotoaparátem a 50MP periskopovým teleobjektivem, a poskytuje díky tomu ostřejší a lépe exponované snímky s větším dynamickým rozsahem. Kromě celkově vynikajícího výkonu získal fotoaparát HONOR Magic5 Pro nejlepší hodnocení společnosti DXOMARK také v testech pro konkrétní použití, mezi které patří interiérová fotografie, venkovní fotografie, fotografie v nízké úrovni osvětlení a fotografie momentek přátel a rodiny. To z něj činí ideální volbu pro celou řadu různých fotografických využití.

Je také třeba zmínit, že po testech fotoaparátů společnosti DXOMARK nabídl model HONOR Magic5 Pro znatelně lepší výkony při zoomování od ultraširokoúhlého objektivu až po teleobjektiv s velkým dosahem, což z něj činí jeden z nejlepších mobilních fotoaparátů pro zoomování, které jsou na trhu k dispozici. Fotoaparát modelu HONOR Magic5 Pro poskytoval velmi dobré výsledky při výchozí ohniskové vzdálenosti ultraširokoúhlého fotoaparátu i při mírném přiblížení. Kvalita snímků byla skvělá za všech světelných podmínek, a zejména pak za silného světla a v interiérech. Ve středním rozsahu ohniskových vzdáleností vykazuje HONOR Magic5 Pro v porovnání s mobilními telefony Samsung lepší úroveň jemných detailů a nízkou hladinu šumu. Model Samsung Galaxy S23 Ultra na něj při porovnání kvality snímku ztrácí po stránce rozlišení detailů.

HONOR Magic5 Pro si vedl dobře i v testech záznamu videa, ve kterých společnost DXOMARK potvrdila, že se jedná o dosud nejlepší chytrý telefon se systémem Android pro záznam videa a nejlepší zařízení pro záznam videa ve formátu SDR. Fotoaparát modelu HONOR Magic5 Pro je oproti předchozímu modelu v oblasti záznamu videa výrazně vylepšen a může se pochlubit také technologií IMAX Enhanced Movie Master, která uživatelům umožňuje natáčet a upravovat úžasné záběry, které se svou kvalitou vyrovnají filmovému záznamu.

Špičkový displej debutuje na nejvyšší příčce žebříčku DXOMARK

Model HONOR Magic5 Pro byl podroben přísnému testu displejů smartphonů společnosti DXOMARK, který hodnotí výkon v celkem šesti oblastech: čitelnost, barvy, video, pohyb, dotykové ovládání a artefakty. Displej tohoto telefonu se svou výjimečnou technologií získal působivých 151 bodů a umístil se tak na 1. místě žebříčku displejů chytrých telefonů společnosti DXOMARK.

„S hodnocením 151 bodů se displej HONOR Magic5 Pro díky svému dobře vyváženému a konzistentnímu výkonu ve všech klíčových kategoriích dostal na první místo v žebříčku DXOMARK," uvedl server DXOMARK ve své recenzi.

Test společnosti DXOMARK ukázal, že HONOR Magic5 Pro nabízí velmi dobrou čitelnost a jeho nastavení je vyladěno tak, aby umožnilo pohodlnou viditelnost displeje za všech testovaných světelných podmínek. Displej telefonu HONOR Magic5 Pro exceluje i při použití venku, jelikož je vybaven novou technologií pro vylepšení svítivosti displeje a v režimu HDR disponuje maximálním jasem 1800 nitů. Tím je zajištěna perfektní viditelnost i za silného slunečního světla.

Díky dvojí kalibraci jasu na úroveň 120 nitů v interiérech a 800 nitů ve venkovním prostředí zajišťuje displej modelu HONOR Magic5 Pro nejvyšší přesnost barev, která je u mobilních telefonů na trhu k dispozici. Z testu společnosti DXOMARK vyplývá, že barevné podání telefonu HONOR Magic5 Pro bylo převážně přirozené a věrné, ať už bylo hodnoceno objektivně nebo na základě celkového dojmu, a model HONOR Magic5 Pro v tomto ohledu překonává konkurenční modely Apple iPhone 14 Pro Max a Samsung Galaxy S23 Ultra[1].

Významné úspěchy displeje a fotoaparátu modelu HONOR Magic5 Pro v nezávislých testech společnosti DXOMARK pro společnost HONOR představují nový milník.

Telefon HONOR Magic5 Pro bude k dispozici ve 2. čtvrtletí roku 2022 za zaváděcí cenu 1199 eur v případě modelu 12G+512GB. Dostupnost na všech trzích bude včas oznámena.

O společnosti HONOR

Společnost HONOR je předním světovým dodavatelem chytrých zařízení. Jejím cílem je stát se ikonickou globální technologickou značkou a prostřednictvím svých výkonných produktů a služeb vytvořit nový inteligentní svět pro každého. S neochvějným zaměřením na výzkum a vývoj vytváří technologie, které lidem po celém světě umožňují překonávat hranice a přináší jim svobodu dosáhnout a vykonat více. Značka HONOR nabízí celou řadu vysoce kvalitních chytrých telefonů, tabletů, notebooků a nositelných zařízení ve všech cenových kategoriích. Její inovativní a spolehlivé špičkové produkty pomáhají uživatelům stát se dokonalejšími verzemi sebe samých.

Další informace naleznete na webových stránkách společnosti HONOR www.hihonor.com nebo prostřednictvím e-mailu na adrese newsroom@hihonor.com

https://community.hihonor.com/

https://www.facebook.com/honorglobal/

https://twitter.com/Honorglobal

https://www.instagram.com/honorglobal/

https://www.youtube.com/c/HonorOfficial

[1] https://www.dxomark.com/honor-magic5-pro-camera-test/

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2011615/image_5003200_32826351.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2011616/HONOR_Magic5_Pro___Very_good_subject_isolation_bokeh_mode.jpg

Foto – https://mma.prnewswire.com/media/2011617/image_5003200_32826585.jpg

KONTAKT: Yuteng Li, liyuteng@hihonor.com

zpět na článek