metro.cz

Co přinese transgender revoluce? Dozvíte se na Social Science Congress

  9:30
Praha 14. března 2023 (PROTEXT) - Špičky z Oxfordu na NEWTONu. Stavíme most mezi společenskými vědami a byznysem

V rámci NEWTON Innovation proběhnou dvě mimořádné konference Management and Social Science Congress a Evropské fórum podnikání. Špičky ze společenských věd a byznysu přednesou své překvapivé objevy a poznatky. Nenechte si ujít návštěvu váženého hosta z Oxfordu, profesora Michaela Biggse s jeho revoluční přednáškou Authenticity and Identity: The Transgender Revolution.

Registrace

Prof. Michael Biggs

Michael Biggs je docentem na katedře sociologie a členem St Cross College na Oxfordské univerzitě.

https://www.sociology.ox.ac.uk/people/michael-biggs

https://users.ox.ac.uk/~sfos0060/

Profesor Michael Biggs je známý svým výzkumem politického násilí a sociálních hnutí. Profesor Biggs má za sebou více než 20 let praxe v oboru a významně přispěl k pochopení těchto složitých otázek, přičemž se zabýval případy od stávek a hnutí za občanská práva v USA až po sebeupalování tibetských mnichů nebo Jana Palacha.

V posledních letech se profesor Biggs také aktivně zapojuje do veřejné diskuse o otázkách souvisejících transgender.

Biggs tvrdí, že současné přístupy k genderové identitě jsou založeny na chybných předpokladech a mohou mít nezamýšlené a někdy velmi fatální důsledky.

Je ředitelem organizace Sex Matters, britské organizace pro lidská práva, která vede kampaň za důležitost pokusů o odstranění konceptu biologického pohlaví (který má být zcela nahrazen pojmem pohlaví podle vlastní identity) z veřejného diskurzu i statistických údajů.

https://sex-matters.org/posts/freedom-of-speech/oxford/

Stal se jedním z hlavních, i když kontroverzních britských akademických odborníků na téma trans práv a souvisejících politických a implementačních otázek.

Cornelis Schilt

Cornelis J. (Kees-Jan) Schilt je historik raně novověkého vědění působící na Vrije Universiteit Brussel a je editorem Newton Project na Oxfordu. Vzdělání získal na univerzitách v Utrechtu, Sussexu a Oxfordu a specializuje se na život a spisy Isaaca Newtona.

Je autorem knihy: Autor: Isaac Newton a studium chronologie (2021)

Popisuje sám sebe jako Sherlocka Holmese na stopě Isaaca Newtona.

"Při pátrání po Isaacu Newtonovi si často připadám jako Sherlock Holmes, který tu a tam zachytí malou stopu a snaží se ji poskládat dohromady. Minulý týden jsem se probíral obrovskou sérií poznámek a návrhů Newtonova nejstaršího chronologického díla a podařilo se mi spojit několik kousků nejen tohoto díla, ale i jeho přírodně filozofického a alchymistického díla".

Kontakt:

https://www.newton.university/newton-research-innovation-week

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

zpět na článek