metro.cz

Další 3 fotografie v galerii
Milešovka | foto: Karel Pešek, MAFRA

Smůla pro turisty. Kvůli EET končí hospoda na Milešovce

  13:52
Na nejvyšší hoře Českého středohoří si už nedáte točené pivo ani limonádu. Restaurace končí. Její provozovatel Daniel Pitek se rozhodl, že ji kvůli elektronické evidenci tržeb zavře. „EET mi vadí z principu. Přece nemůžete lidem nakazovat, jak podnikat,“ říká Pitek.

Proč nezkusíte podnik provozovat dál i s EET?
Udržet restauraci na Milešovce je vážně náročné. Zboží sem vozí jen nákladní lanovka. Auto sem nevyjede. Když jsme podnik přebírali, byl v červených číslech. Měli jsme tu programy pro školy, přednášky o přírodě. Vařili jsme jednoduše. Díky tomu jsme hospodu vytáhli z minusu, a to i přesto, že sem lidé nejvíce chodili, když bylo dobré počasí. Takže si na sebe podnik v těchto dnech musí vydělat, aby to pokrylo i dny, kdy tu lidé nejsou. Elektronické pokladny by zdržovaly provoz a zmenšily by se tržby.

Fotogalerie

Vytvoření účtenky má ale zabrat jen pár vteřin. Nebo vy máte jiné zkušenosti?
Lidé, kteří už jedou EET ve zkušební provozu, tvrdí, že odbaví s tímto systémem jednoho člověka za stejnou dobu, co dříve obsloužili zákazníky tři. My bychom na vrcholu měli také problém s internetem. Milešovce se říká hromová hora. Hrozí tu kvůli bleskům časté výpadky elektřiny.

Takže vás zavedení EET moc nepotěšilo.
EET mi vadí z principu. Přece nemůžete lidem nakazovat, jak podnikat. Tato novinka zabije spoustu malých venkovských podniků. Nejsme jediní, kdo zavřou. V Milešově, vesnici pod Milešovkou, skončí i hospoda pana Černého. Tomu je 70 let, s počítačem neumí. Zítra bude mít v hospodě rozlučku.

Komentáře

zpět na článek