metro.cz

Pražský institut pro urážení Brna si nebere žádné servítky

  5:55
Facebooková stránka se směje moravské metropoli. Ta vrátila úder.

Další 2 fotografie v galerii
Pražský institut pro urážení Brna | foto: Pražský institut pro urážení Brna

Praha versus Brno. Tahle válka zuří už roky. V poslední době se slovní přestřelky přesunuly na Facebook.

Velké oblibě, zejména v hlavním městě, se těší stránka s názvem Pražský institut pro urážení Brna. Má více než 40 tisíc fanoušků a objevují se zde příspěvky, které se trefují do největšího města Moravy.

„Stránku jsem založil jeden krásný den, kdy můj kamarád Ondřej Chutný napsal do statusu na Facebooku něco o brněnském ministerstvu pro dohánění Prahy,“ vzpomíná Michael Skřivan. Ten se do paměti uživatelů sociálních sítí zapsal také jako spoluzakladatel facebookové skupiny Stay Z. Ani tato stránka si nebere servítky před něčím a před nikým. Terčem fórů je například český prezident nebo hokejová legenda Jaromír Jágr.

Pražský institut pro urážení Brna byl založen loni v lednu. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Zhruba o měsíc později se na Facebooku objevily stránky Brněnské institut pro urážení cajzlů (1457 lidem se to líbí) a Brněnský institut pro urážení Prahy (697 lidem se to líbí).

Podobných stránek dodnes vzniklo několik. Za všechny jmenujme Letenský institut pro urážení Holešovic či Brněnský institut pro urážení Kuřimi. Nejvíce fanoušků má ale Pražský institut pro urážení Brna.

Mají smysl pro humor

Obyvatelé Brna mají sami smysl pro humor.

  • Podle Brňanů, kteří se zapojili do ankety Náš novej nádr, by se mělo vlakové nádraží v Brně jmenovat Šalingrad. Název Brno-hlavní nádraží skončilo na druhém místě. Třetí bylo Nádraží Járy Cimrmana. Město nyní předá název Správě železniční dopravní cesty. Ta je investorem budoucího nádraží a bude následně formálně řešit pojmenování nádraží s Drážním úřadem.
  • Brňané vybírali ve druhém kole ankety z deseti názvů, devět z nich bylo satirických, včetně vítězného. Mezi možnostmi tak byly například Vídeň-sever, Praha-venkov či Brněnské nádraží Franty Kocourka.
Autor: Marek Hýř Metro.cz
zpět na článek