metro.cz

Větší foto
Slza na turné k desce Holomráz vystoupila 7. března 2018 v pražském Foru Karlín. | foto:  František Vlček, MAFRA

V Plzni budou válet slámu, zahraje i kapela Slza

  18:08
Tuto sobotu se v Šafaříkových sadech v Plzni uskuteční česko-německá sousedská slavnost dasFest, kterou pořádá Česko-německý fond budoucnosti. Jeho ředitel Tomáš Jelínek v rozhovoru pro deník Metro nastínil, na co se mohou návštěvníci těšit.

Jaký je hlavní cíl akce?
Jde nám především o to, aby se všichni zúčastnění dobře bavili a uvědomili si, jak důležité jsou v dnešní době dobré sousedské vztahy nejen v rámci naší země, ale i přes hranice. Doufám, že se Češi a Němci zase o trochu lépe poznají a společně si užijí den plný zábavy.

Na co se mohou lidé těšit?
Akce odstartuje ve 12 hodin a skončí až ve 22 hodin. Na programu toho tedy bude opravdu hodně. Půjde mimo jiné například o diskuse, koncerty, divadlo, workshopy, dílny a další aktivity pro děti i dospělé. Chybět nebudou ani oblíbené německé štrásnfesty z různých regionů, soutěž ve válení slámy či dobroty z regionálních kuchyní.

Zmínil jste soutěž ve válení slámy, můžete ji trochu přiblížit? Dá se do ní ještě přihlásit?
Jde o unikátní soutěž ve válení balíků slámy. Návštěvníci při ní zažijí atmosféru oblíbeného berlínského klání, které za svůj vznik vděčí českým pobělohorským exulantům. Soutěž je určená čtyř- až šestičlenným týmům, přičemž vždy najednou „válejí“ jen čtyři lidé. Soutěž je otevřená i pro veřejnost a stále je možné se do ní přihlásit. Více najdete na dasfest.cz.

Kdo z hudebníků vystoupí?
Českým headlinerem bude populární formace Mydy Rabycad, které bude sekundovat německá královna electroswingu Alice Francis. Z Německa přijede i kapela Hundreds, českou scénu zastoupí i kapela Slza a domácí plzeňské duo Teepee. 

Komentáře

zpět na článek