metro.cz

Do horských středisek v zahraničí míří desetitisíce Čechů. Mnozí cestují se psy a kočkami

  5:22
Na alpských, ale třeba i na slovenských sjezdovkách pobývají čeští vyznavači lyžování v průměru kolem pěti dní. Mnozí se ani na tak krátkou dobu nerozloučí se svým domácím mazlíčkem. Buď nemají nikoho, kdo by se o něj doma staral, nebo ho nechtějí „odložit“ do zvířecího hotelu. Odborníci radí, aby v takovém případě nezapomínali na pojištění.
Ilustrační snímek | foto: Marie Stránská, MAFRA

„V rámci cestovního pojištění lze sjednat připojištění veterinární léčby,“ říká pro deník Metro Ivana Buriánková, mluvčí České pojišťovny. Je nezbytné vědět, že nutné veterinární ošetření řeší taková pojistka, na rozdíl od té „lidské“, jen částečně. „Náklady jsou kryty do sedmdesáti procent a maximálně do třicet tisíc korun,“ vysvětluje mluvčí Buriánková.

Vypadá to, že psy a kočky bereme s sebou na dovolenou především v zimě. „Nejčastěji pojišťujeme zvířata kolem Vánoc a Nového roku,“ řekla deníku Metro Eva Svobodová z Uniqa pojišťovny. „Pojistit lze samozřejmě pouze zdravé zvíře s platným pasem,“ doplňuje Svobodová. Identifikaci zajišťuje buď čip pod kůží, nebo vytetované identifikační číslo.

Pojišťovny doporučují také uzavřít pojistku na škodu, kterou jejich zvíře v cizině způsobí. „Lze ho sjednat buď jen pro Evropu (včetně Turecka), nebo pro celý svět,“ říká Buriánková z České pojišťovny. 

Obojek s mobilem

Zvíře na dovolené by mělo mít důležité vybavení.

  • Psovi, kočce nebo fretce se vyplatí kvalitní obojek, a hlavně cedulka s údaji.
  • Na cedulce by mělo být pro případ zatoulání jméno majitele, adresa pobytu v zahraničí s telefonním číslem. Pokud možno i v jazyce, kam právě cestujete.
Autor: Pavel Hrabica Metro.cz
zpět na článek