metro.cz
Václav Staněk s novou teniskou od Vasky | foto: Archiv

Naše ručně vyráběné tenisky jsou pohodlné a minimalistické, říká podnikatel ze Zlína

  13:59
O vlastní firmě snil Václav Staněk už od dětství. Coby zlínský rodák a velký obdivovatel Tomáše Bati začínal s třiceti tisíci korunami našetřenými z vlastních menších projektů a vrcholového sportu. V současnosti je šéfem obuvnické firmy Vasky, která má po čtyřech letech roční obrat přes 35 milionů korun. Výroba společenských a polospolečenských bot mu však přestala nyní stačit a rozhodl se udělat další krok do neznáma.

„Vyslyšeli jsme prosby našich fanoušků a začali jsme ve Zlíně s výrobou minimalistických tenisek z pravé kůže. Sám je už nějaký čas testuju a musím říct, že jsou takové, jak jsem si je představoval – pohodlné, minimalistické, zkrátka naše,“ říká dvaadvacetiletý Staněk. 

Základna jeho ryze českých bot nikdy nebyla větší. Přesto nyní na jednom z crowdfundingových webů jeho firma usiluje o podporu. „Chceme, abyste mohli hrdě nosit tenisky, při jejichž nošení vás může těšit pocit, že jste podpořili mladou českou značku, která hledá způsoby, jak naplnit své představy o férové výrobě. První krok jsme zvládli a ten další můžeme udělat jen společně s vámi,“ uvádí Staněk, jehož Vasky nabízejí na webu celou řadu příspěvkových variant. 

Aktuálně značka v rámci crowdfundingu přesáhla hranici milionu korun, což znamená jediné. Daleko více barev, než bylo původně v plánu. „Z našeho konfigurátoru je jasné, že lidé mají barvy rádi. Až se kolikrát divíme, co jsou někteří schopní vymyslet. U tenisek teď zvažujeme i variantu výměny tkaniček za placatější. I když je pravdou, že naše kulaté jsou pro Vasky ikonické,“ míní Staněk.

Firma se činila i během pandemie. Otevřela například transparentní účet, z nějž šly finance na výrobu roušek a následnou distribuci lékařům, záchranářům i pacientům.

Nyní Staněk říká, že je to s prodeji bot opět lepší. Jeho kamenné prodejny v Praze, Brně, Ostravě a Zlíně však musí kompenzovat internetový shop.

Komentáře

zpět na článek