metro.cz
Z filmu Ženy v běhu | foto: CinemArt

První Máj lze prožít i v romantickém přítmí kinosálů. Metro přináší několik tipů

  19:09
V českých kinech není o ­lásku nouze.

Ženy v běhu
Úspěšná česká romantická komedie režiséra Martina Horského sází na osvědčený mix. Zkušení herci, jakými jsou například Zlata Adamovská či Ondřej Vetchý, optimistický scénář a zápolení hlavních hrdinek se starostmi každodenního života. Že se umíchání tohoto koktejlu tvůrcům vyplácí, svědčí i fakt, že se snímek od své lednové premiéry nejen stále hraje, ale také se jeho tržby vyšplhaly na 182 milionů korun. Příběh o tom, jak se matka tří dcer rozhodne splnit poslední přání svému manželovi a ­společně jako rodina uběhnout maraton, lze jen doporučit. Tedy pokud máte chuť zajít na něco méně náročného.

LOVEní
Režisér Karel Janák se po letech v televizi opět vrátil do českých kin. Po jeho loňském sci-fi počinu Důvěrný nepřítel se vrací ke svému osvědčenému žánru, tedy ke komedii. Film podle tvůrců začíná tím, že se hlavní postava filmu s tváří Ester Geislerové, dočká u oltáře od budoucího manžela odmítavé odpovědi. LOVEní je podle českých kritiků přehledně natočená romantická komedie s nenáročnými vtipy a ještě o něco méně náročným příběhem. Kdy ale jindy vypnout v ­kině mozek, než když je lásky čas.

After: Polibek
Další adaptace knižního bestselleru pro teenagery o spořádané dívce, která se zakouká do tajemného fešáka ze školy. I tvůrci After: Polibek sázejí na osvědčenou kartu. Pomyslný pokračovatel série Stmívání cílí hlavně na náctileté dívky, které se zatím do kin jen hrnou. Pokud se chcete pobavit nad budováním atmosféry nebezpečenství okolo prvního sexu, je to snímek právě pro vás.

Zelená kniha
Láska může na plátně vzplát nejen mezi mužem a­ ženou. Bývalý vyhazovač a drobný podvodníček Tony Vallelonga v podání herce Vigga Mortensena se tak v­ oscarovém snímku Zelená kniha na život a na smrt spřátelí s černošským klavíristou Donem Shirleyem (Mahershala Ali). Zelenou knihu už v­ českých kinosálech hrají málo a­ kromě prvků romantiky, komedie a dramatu tu najdete i klasické prvky road movie. Shirley si totiž Vallelongu najme jako řidiče a bodyguarda na turné po divokých státech amerického jihu 60.­let, kde si musejí často i ­tvrdě razit cestu skrze rasové předsudky. Na První máj se snímek inspirovaný příběhem skutečného přátelství hodí výborně. Pozvedne totiž náladu možná i těm, kterým romantika na plátně nic moc neříká.

Komentáře

zpět na článek