metro.cz

Větší foto
Na americkou kapelu Green Day si musí lidé počkat. | foto: RFP

Velké hudební festivaly se letos v létě čekat nedají. Pořadatelé šance vzdali

  6:00
Naposledy smutnou zprávu pro fanoušky oznámili organizátoři akce, která většinou festivalovou sezonu zahajovala už názvem, Votvírák. „Velmi nás to mrzí, ale vzhledem k aktuálnímu stavu epidemie covidu-19 a nejasnému výhledu na zbytek roku ohledně hygienických, a zejména vládních opatření jsme nuceni zrušit největší český letní hudební festival Votvírák plánovaný na červen,“ píše se na webu Votvíráku, který nově bude 10. až 12. června 2022.

Covid kosí větší kulturní akce jako na běžícím pásu. Navíc druhé léto po hudební festival sobě. To se týká i festivalu Rock for People. Ten je vyprodaný od ledna 2020, ale pořadatelé nedávno oznámili, že letos v červnu to opět nevyjde. Nyní přicházejí alespoň se zprávou, že hlavní hvězdy Green Day i jejich souputníky Fall Out Boy a Weezer přivítá hradecký Festivalpark příští rok. Přesto pořadatelé  menší akci na léto chystají.

Další červnová akce, která se přesunula už v březnu, je Metronome Prague. Konat se má od 23. do 26. června 2022. „Můžu garantovat, že to bude překvapivý ročník, a proto jsme nachystali na září Metronome Warm Up, abychom se nemuseli těšit přes čtyři sta dní,“ říká pro Metro za pořadatele David Gaydečka.

Co už se letos odložilo

  • Kvůli nepříznivé pandemické situaci se přesunuly festivaly:
  • Mighty Sounds
  • Rock for People
  • Sázavafest
  • Votvírák
  • Colours of Ostrava
  • Metronome Prague

Také jiný obří mezinárodní festival Colours of Ostrava chce zachovat ohlášené headlinery i na příští rok. Jde o jména jako The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, The Lumineers či LP.

Mnoho velkých festivalů tedy letošní ročník odložilo. Došlo i na některé žánrové, ať už jde o Brutal Assault, či Masters of Rock. Jen Hip Hop Kemp se ještě nevyjádřil.

Pořadatelé hudebních akcí čekají na rozvolnění opatření a doufají aspoň v menší akce. „United Islands of Prague by se měly uskutečnit o posledním červnovém víkendu. Když vidíme, že už se pouštějí fanoušci na fotbal, jsme optimisté a věříme, že kultura půjde vzápětí,“ dodává Gaydečka.

Komentáře

zpět na článek