metro.cz

Větší foto
ilustrační snímek | foto: Tomáš KristMAFRA

České zoologické zahrady podpoří Dan Bárta a další umělci

  14:26
V neděli od 17 hodin se uskuteční on-line benefiční koncert pod názvem Hrajeme pro 20 ZOO. Proběhne na podporu 20 zoologických zahrad sdružených v UCSZOO-Unie českých a slovenských zoologických zahrad, které se z důvodu několikaměsíční povinné uzávěry ocitly v kritické ekonomické situaci.

Známí muzikanti se konečně sejdou na jednom pódiu. Budou pomáhat zoologickým zahradám. On-line vysílání proběhne na Ticketstream.cz, kde už jsou v prodeji vstupenky. Cílem tohoto dobročinného projektu je vybrat dostatek financí pro zahrady a co nejvíc minimalizovat dopad vládních opatření souvisejících s pandemií onemocnění covid-19.

Za původní myšlenkou i kompletní realizací akce stojí produkční tým vedený Tomášem Vimmerem. „Když se k nám z médií dostala informace o složité situaci zoologických zahrad, cítili jsme potřebu okamžitě pomoci. Obrátili jsme se s nabídkou na ředitele liberecké zoo Davida Nejedla a po konzultaci se rozhodli uspořádat benefiční koncert pro všech dvacet unijních zoologických zahrad,“ říká Vimmer. „Jedná se o zcela unikátní projekt, vůbec první svého druhu. Pevně věříme, že přinese úspěch a podaří se nám prostřednictvím známých osobností vybrat pro zoo další finanční prostředky,“ dodává.

Tento unikátní streamovaný on-line koncert proběhne formou open-air na zahradě Lidových sadů, které jsou součástí Zoologické zahrady Liberec. Diváci se tak ocitnou nejen na koncertě plném skvělých interpretů, jako jsou No Name, Rybičky 48, Dan Bárta, MIG21, Jakub Děkan, Denoi, LinaKaro a Igor Orozovič s kapelou, ale též v příjemném a vzdušném prostředí, aniž by opustili domovy.

Komentáře

zpět na článek