metro.cz

Větší foto
Herci ze slavného seriálu Přátelé se opět po letech sešli. | foto: HBO GOMetro.cz

Setkání herců ze seriálu Přátelé. Ross chtěl Rachel i mimo plac

  6:51
Přehled nejzásadnějších odhalení, jež nabídnul nový speciální díl sitcomu Přátelé, přináší deník Metro. Koncem minulého měsíce se sešla oblíbená parta z kavárny Central Perk a byl to doják. Kromě pořádné dávky nostalgie a místy i patosu však přinesl speciální díl legendárního sitcomu Přátelé i několik překvapení.

Ze speciálu například vyplynulo, že na place probíhal platonický románek mezi Rossem a Rachel (David Schwimmer a Jennifer Anistonová). Anistonová po odvážné otázce moderátora Jamese Cordena přiznala, že své city s kolegou Schwimmerem jako Ross a Rachel nemuseli moc předstírat. Svůj první polibek si nicméně museli schovat před kameru. Podle herců spolu totiž nikdy nic neměli proto, že měl vždycky jeden či druhý dlouhodobý vztah.

Zapomnětlivá Monica
Přátelé, podobně jako jiné sitcomy, vznikali za pochodu. Scenáristé neustále měnili scénář a dodávali do něj nové a nové vtipy. Pro některé herce tak bylo složité zapamatovat si své repliky. Nejvíce s tím bojovala představitelka Moniky Courteney Coxová. Taháčky měla údajně schované i na míse s jablky.

Divoký casting
Ani casting téhle kultovní show neprobíhal právě standardně. Podle producentů byl největší problém obsadit roli Rachel, respektive ji obsadit někým, kdo by postavu pozvedl a udělal ji pro diváky sympatičtější. Původně měli tvůrci spadeno na Courteney Coxovou, ta však naléhala na to, že chce být raději Monica. Prý si jsou v soukromí hodně podobné. Jennifer Anistonová byla obsazena ze všech jako poslední a k tomu byla v té době upsána jinému projektu. Celý štáb tedy musel čekat, která show bude mít u diváků úspěch a dostane přednost. Jak to dopadlo, je nasnadě. Tvůrci konkurenčního projektu Anistonovou varovali: „Tenhle projekt z tebe neudělá hvězdu.“

Monica a Chandler
Ve finále čtvrté řady Přátel vyšlo najevo, že spolu měli Monica s Chandlerem milostný poměr. Scény s tím spojené patří k nejpamátnějším z těch, co se v Přátelích kdy odehrály. Původně bylo jejich noční špásování v Londýně plánované jako jednorázová záležitost. To by ale nesměli do pořadu mluvit diváci. Vysílalo se před živým publikem. Nadšené ohlasy donutily tvůrce napsat postavám novou milostnou linku.

Neměli skončit spolu
Podle jednoho z tvůrců Davida Cranea nebyl původně pro Rosse s Rachel zamýšlený šťastný konec. Nakonec se ale rozhodli dát všem pozitivní zakončení. Vzhledem k tomu, jak bývají nešťastné konce diváky přijímány, udělali tvůrci nejspíš dobře. Vzpomeňme na sitcom Jak jsem poznal vaši matku, jenž se dokonce po nátlaku fandů dočkal alternativního konce.

Opice pro zlost
Nejnenáviděnější hereckou personou na place byl podle představitele Rosse opičák Marcel, vlastním jménem opička Katie. Ta Courteney Coxovou děsila a Davida Schwimmera přímo vytáčela. Kazila mu totiž svou nepředvídatelností dialogy a muselo se točit několikanásobně vícekrát než obyčejně.

Legendární šestice

  • Přátelé (v anglickém originále Friends) je americký televizní sitcom o skupině přátel žijící v newyorské čtvrti Greenwich Village.
  • První epizodu odvysílali na stanici NBC 22. září 1994, poslední 6. května 2004.
  • Seriál byl vysílán byl ve více než sto zemích. Poslední epizodu seriálu sledovalo vUSA 51,1 milionu lidí.
  • Úvodní píseň I’ll Be There for You je od skupiny The Rembrandts.

Komentáře

zpět na článek