metro.cz
Takových šik ohrádek by chtěla radnice postavit víc | foto: Metro.cz

Hogo fogo kontejnery přijdou na čtvrt milionu. Radnice na ně přispeje

  12:32
Tak vyšperkovanou ohrádku na popelnice snad žádná jiná městská část nemá. Pro obyvatele Žufonovy ulice si ji radnice Prahy 17 objednala u architektů.

Stará a rozpadající se cihlové zídky kolem popelnic chce řepská radnice postupně nahrazovat novým typem kontejnerového stání. Obrátila se proto na ateliér Kokeš Partners, aby speciálně pro potřeby řepského sídliště stání navrhl. Stavbu z kultivovaného betonu, které má i barevně ladit s přilehlými domy, a která stála 250 tisíc korun, byla zprovozněna ve středu v Žufanově ulici.

Místostarosta cenu stavby hájí

Když deník Metro poukázal na nezvykle vysokou cenu nákladů za jedno kontejnerové stání, místostarosta Martin Marek se ohradil. "Určitě není cena vysoká vzhledem k tomu, z čeho je stavba postavená. Kovové nebo dřevěné stání by bylo ještě dražší," uvedl Marek.

Radnice by chtěla tento typ stání postavit u všech kontejnerů v Řepích. Takových míst je ale na Praze 17 kolem sedmdesáti a sám Marek přiznává, že ne všude to asi půjde. Radnice je však připravena majitele domů finančně motivovat k tomu, aby si stání pořídili. A to až do 100 procent ceny. "I toto si umím představit," říká Marek, podle kterého při větším množství bude cena za jednotlivá stání určitě nižší.

Čtvrtina milionu by se dala využít i jinde

Metro se zeptalo také Technické správy komunikací, co by se za čtvrt milionu korun, které radnice za kontejnerové stání pořídila, dalo v Řepích opravit. "Na sídlišti Řepy se potýkáme s propady ve vozovkách, protože sídliště je postaveno na navážkách. Za vámi uvedenou sumu by se dalo jistě opravit mnoho výtluků a propadů vozovek. Počet si ale netroufám odhadnout, protože vždy záleží na konkrétním místě a rozsahu," sdělil mluvčí správy Tomáš Mrázek.

Komentáře

zpět na článek