metro.cz
Modré parkovací zóny (ilustrační foto) | foto: ČTK

Modré zóny se v Praze 4 neobjeví. Za parkování se ale platit bude

  9:28
Praha 4 je poslední částí v centru, kde obyvatelé čekají na vyřešení problémů s parkováním. Modrých zón jako jinde po metropoli se zde ale obyvatelé nedočkají.

"Plánujeme zavedení zón, ale nebude se jednat o modré zóny v pravém smyslu," uvedl pro deník Metro mluvčí Prahy 4 Michal Sochor. Mluví o zónách smíšených, kde bude možné parkovat na kartu i za poplatek v závislosti na délce stání.

Radnice nyní zpracovává projekt, kterému předcházelo třítýdenní počítání aut v Praze 4. Radnice prověřila území zhruba od hranice s Prahou 2 a 10 po Jeremenkovu ulici a Jižní spojku. "Byl bych rád, aby se projekt do konce roku 2013 nebo od začátku 2014 spustil," řekl zástupce starosty Jiří Bodenlos, který má na starosti dopravu.

Pro zavedení parkovacích zón byly v 1. fázi vybrány oblasti v blízkosti trasy metra C a přilehlých oblastech, zóny tedy nebudou zavedeny ihned na celém území. Podle Petra Horského, který se na projektu v Praze 4 podílí, ze studie vyplývá, že nejhorší situace s parkováním je v současnosti v Nuslích a Michli. Zhruba čtvrtinu parkujících tam přes den tvoří lidé, kteří v městské části nebydlí, ale pracují.

Komentáře

zpět na článek