metro.cz
Nádrž Slatina | foto: ENVIS - MHMP

Nádrž Slatina bude opravena, koryto Hostavického potoka se přesune

  14:31
Nádrž Slatina mezi Dolními Měcholupy a Dubčí na východním okraji Prahy se dočká kompletní rekonstrukce. Její dno bude odbahněno a současně bude přesunuto koryto Hostavického potoka, který nádrží protéká. Úprav se dočká i louka u Slatiny. Praha nyní hledá firmu, která práce provede. Vyplývá to ze seznamu veřejných zakázek hlavního města.

„Jedná se o revitalizaci toku vyhloubením nového koryta východně mimo prostor stávajícího. To bude po prokopnutí zasypáno,“ píše se v zadávací dokumentaci.

Na sever od nádrže vznikne cyklostezka

Opravy se dočká louka u Slatiny. V její východní části bude postaven zemní val pro ptačí pozorovatelnu, v severní pak cyklostezka. „V jižní části budou vytvořeny tři tůně a dva zálivy pro ptactvo,“ píše se v materiálu. Nakonec vybraná firma vykácí náletové dřeviny, ošetří stromy a vysází nové.

Zájemci mohou své nabídky posílat magistrátu do 29. září. Na kolik revitalizace vyjde a kdy začne, zatím není jasné, bude záležet na výsledku výběrového řízení. Praha chce za revitalizaci utratit maximálně 5,9 milionu korun.

Komentáře

zpět na článek