metro.cz
Bezdomovec (ilustrační snímek) | foto: freeimages

Za zmlácení bezdomovce půjde do vězení na pět let. Odvolací soud byl přísný

  16:06
Čtyřiadvacetiletý Miroslav Vodička si odpyká pět let vězení za zmlácení bezdomovce v Holešovicích. Odvolací Vrchní soud v Praze mu dnes o rok zpřísnil původně uložený trest. Informoval o tom mluvčí instituce Jan Fořt. Vodička staršího muže brutálně napadl údery pěstí do obličeje a kolenem do hlavy. Podle pravomocného rozsudku tak spáchal pokus těžkého ublížení na zdraví.

Útok se stal loni 3. srpna v půl čtvrté ráno na křižovatce ulic Veletržní a Dukelských hrdinů. Podnapilý Vodička, který se vracel z baru, bezdůvodně opakovaně napadl bezdomovce na chodníku poblíž budovy Parkhotelu. Nejprve ho kopl kolenem do brady, a když muž upadl, dal mu několikrát ránu pěstí do obličeje a poté jej ještě minimálně pětkrát zasáhl do hlavy kolenem. V útoku pokračoval do chvíle, než mu v tom zabránila policejní hlídka přivolaná náhodným svědkem.

„Musel vědět, že tento způsob útoku - zejména kop kolenem a dupnutí nohou o velké intenzitě do hlavy poškozeného - může vést k vážné poruše zdraví v podobě zlomeniny klenby lební a spodiny lební, krvácení do dutiny lební a pohmoždění mozku jakožto důležitého orgánu,“ konstatovala obžaloba. Bezdomovec vyvázl se zlomeninou nosu, poraněním zubů a tržnými ranami v obličeji.

Na bezdomovce útočil nožem

Ještě závažnější kauzou napadení bezdomovců v hlavním městě se začne příští týden zabývat pražský městský soud. Státní zástupce viní obžalovaného z toho, že ve dvou různých případech loni zaútočil na lidi bez přístřeší nožem - nejprve v dubnu v Libni a poté v červnu poblíž Hlavního nádraží, kdy oběti přeťal tepnu na zápěstí. Za pokus o vraždu ze zavrženíhodné pohnutky mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Komentáře

zpět na článek