metro.cz

Větší foto
Městská policie Praha - Martin Horník | foto: MP Praha

Pražský strážník uspěl na mezinárodních závodech jízdní policie

  11:58
Na 15. ročníku mezinárodních závodů jízdních policií v polské Czestochowie zazářil také strážník Městské policie Praha Martin Horník s koněm Generalissimus Estética, když obsadili třetí místo mezi nejlepšími závodníky.

V konkurenci šestadvaceti závodníků z Česka, Polska a Maďarska předstihli Horníka domácí vítěz Grzegorz Wypchlak a prezentantka Policie ČR z Brna Eva Kovartková.  Titul nejlepšího družstva získali domácí strážníci z Czestochowie.

Třetí místo Martina Horníka si pochvaloval také ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster. „Je to velký úspěch pro celou městskou policii i hlavní město Prahu. Jsem velice hrdý na to, že v našich řadách jsou takto úspěšní sportovci a výkon kolegy Martina Horníka oceníme i finanční odměnou“, řekl Šuster.

„V takto nabité konkurenci mezinárodního závodu je třetí místo obrovským úspěchem“, dodal sám Horník.

Součástí turnaje byl nepovinný skok mohutnosti. Ani v této soutěži se pražská městská policie neztratila. Výborným výkonem 160 cm zvítězila Vladimíra Blažková z KŘP Jihomoravského kraje a jako druhý se umístil znovu Horník, který se starokladrubským běloušem překonal bezchybně výšku 150 cm.

Komentáře

zpět na článek