metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 12 °C

Pondělí, 18. února 2019. Svátek má Gizela.
Sprejeři u čerstvě vytvořeného graffiti v Lomnického ulici na Pankráci.
Další 4 fotografie v galerii
Sprejeři u čerstvě vytvořeného graffiti v Lomnického ulici na Pankráci. | foto: Police ČRMetro.cz

To se fakt nepovedlo, nechat se brzy ráno fotit od policajta

3. března 2015  15:14 Josef Škvor Metro.cz
O tom, jaký trapas se na konci února stal dvěma sprejerům, si budou možná vykládat i generace jejich následovníků. Když je sobotní ráno kolem páté, venku teplota kolem nuly, tak se lidem do ulic příliš nechce. Občas se objeví jen nějaký majitel psa, který musel ven nedobrovolně, a to bývá tak všechno.

Tu dobu si vybrali dva přičinliví sprejeři k hodině výtvarného umění. Zalíbila se jim při tom zeď v Lomnického ulici na Pankráci, kousek od stanice metra Pražského povstání.

„Ulicí zrovna tou dobou šel domů policista v civilu, který slouží na místním oddělení na Letné,“ uvedl pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Protože strážce zákona věděl, že svoji práci musí brát vážně i když není ve službě, chystal se zadržet mladíky přímo při činu.

Mladíci mohou přemýšlet o tom, jestli je v ulicích málo policistů

To co se stalo po chvíli, vyvedlo zřejmě z míry i jeho. Jeden z mladíků ho v jednání předběhl a požádal, jestli by je mohl při stříkání nápisu zvěčnit.

„To samozřejmě policista v civilu nemohl odmítnout. Jak často se stane, že pachatel sám od sebe požádá policistu, aby zdokumentoval jeho trestnou činnost,“ dodal s pobavením mluvčí Daněk.

Mladíci si byli zřejmě jisti vysokou hodnotou svého výtvarného díla, proto muži dali svůj mobil, aby je jím vyfotil. V tu dobu ještě neodhalený policista na jejich mobil sprejery fotil a na svůj volal na tísňovou linku 158 své kolegy.

Jestli se v tu chvíli osud mladíků řídil příslovím, že pýcha předchází pád, nebo ranní ptáče dál doskáče, se nedá zjistit. Faktem ale zůstává, že oba muži ve věku kolem pětadvaceti let skončili na místním oddělení. Policisté neměli pro jejich ranní tvorbu příliš pochopení a po výslechu je obvinili z trestného činu poškození cizí věci. Za ten jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám