metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 27 °C

Středa 10. srpna 2022. Svátek má Vavřinec

Větší foto
Tradiční Tour de Ralsko letos ozvláštní premiérový noční závod | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tradiční Tour de Ralsko letos ozvláštní premiérový noční závod

Komerční sdělení Co začalo na sklonku 90. let jako vyjížďky nadšenců po nových stezkách v bývalém vojenském prostoru Ralsko, je v současnosti zavedenou zastávkou v závodním programu bikerů. Ti se vydají v sobotu 16. července do Mimoně na už osmnáctý ročník Tour de Ralsko. Vše nasvědčuje tomu, že přitom bude pořádně rušno – organizátoři už evidovali 360 přihlášených.

Akce je součástí projektu České unie sportu –Tipsport Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je vydavatelský dům MAFRA.

„Maximální kapacita je 500 účastníků, do této hranice je stále možné se zaregistrovat. Podmínkou přitom není ani horské kolo, ale jedou také účastníci na trekingových kolech i nadšenci na gravelech. Ti si musejí dát trochu pozor na písčitých částech,“ upřesnil Ondřej Litresits z pořádajícího sportovního oddílu Mimoňští Sršni.

Tradiční Tour de Ralsko letos ozvláštní premiérový noční závod

Jako první z areálu dostihové dráhy v Mimoni vyrazí na tratě od 10 h dětské kategorie od nejmladších aktérů na odrážedlech. Dopolední část programu uzavřou ve 12 h starší žáci a žákyně, poté bude následovat vyhlášení. Mladé adepty cyklistiky čeká na trati řada nástrah – prověří je les i písek, budou přejíždět překážky z palet nebo musí zdolat výjezd na rampu a následně sjezd po schodech.

Ve 13 h odstartují dospělí, kteří si zvolí trasu ze dvou variant. Na delší, měřící 47 km s názvem Na plno, je čeká převýšení 600 m, kratší trať se jmenuje Na pohodu, měří 27 km a převýšení je přibližně poloviční. Novinkou je přidaná Noční hodinovka, která odstartuje ve 21 hodin a měří 8 km.

„Stále přemýšlíme, čím akci ozvláštnit, proto jsme se rozhodli uspořádat noční závod. Určitě doporučuji si jej vyzkoušet, les má v noci úplně jinou a velmi kouzelnou atmosféru. Trasu jsme vedli tak, aby byla relativně jednoduchá,“ vysvětlil Ondřej Litresits.

Zatímco Noční hodinovka nabídne snazší poježdění, ve dne je naopak třeba počítat s některými záludnostmi. Výjezd na Bukovou horu bude náročnější než v minulosti, neboť v místě probíhala těžba dřeva, což cestu poznamenalo. Odměnou bude bikerům naopak zážitkový sjezd, který vede úvozem a nabízí i klopené zatáčky.

Tradiční Tour de Ralsko letos ozvláštní premiérový noční závod

Hlavní zprávy

Slavný stadion Nikolajka končí. Hokejisté musejí jinam

vydáno 10. srpna 2022  5:52

Pro nové kluziště radnice Prahy 5 sehnala investora. O pozemku však s magistrátem stále jedná.  celý článek

Lokální farmy budou za pár let velký trend, říká ředitel firmy GreenTech

vydáno 9. srpna 2022  20:24

Pěstují zeleninu uvnitř. Dmitrij Lipovskij, ředitel a zakladatel firmy GreeenTech, přibližuje, co jejich firma nabízí v rámci indoor farem a pěstíren a...  celý článek

Žaloba na okruh? Zoufalost, říká Ondřej Martan, starosta Běchovic

vydáno 9. srpna 2022  16:50

Dvacátá městská část má v plánu podat k soudu žalobu na vydané územní rozhodnutí k úseku Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1. Tento krok...  celý článek

Z centra pro narkomany z Košíř je horký brambor. Odborníci volají po odkladu výpovědi

vydáno 9. srpna 2022  9:40

Na území Prahy žije až deset tisíc narkomanů. Tohle číslo vyplývající z analýzy Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy je relativně...  celý článek