metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 12 °C

Pondělí, 18. února 2019. Svátek má Gizela.
Škoda 15T ForCity
Dalších 7 fotografií v galerii
Škoda 15T ForCity | foto: Škoda Transportation

Tramvaje ForCity se prodávat nebudou. Šlo prý o pouhou spekulaci

30. června 2014  16:01 ČTK
Pražský dopravní podnik popřel, že by se chystal prodávat tramvaje 15T ForCity. V uplynulém týdnu o tomto záměru psaly Hospodářské noviny (HN). „Podnik o prodeji v současnosti neuvažuje a ani o něm nevede žádná jednání,“ uvedl jeho mluvčí Jiří Štábl. Podnik zvažuje pouze prodej tramvají 14T označovaných jako Porsche.

"Tuto informaci považujeme za pouhou spekulaci. Tramvaje 15T ForCity jsou zcela nízkopodlažní a vyhovují nejnovějším standardům moderní městské dopravy. Umožňují pohodlnější přepravu seniorů, rodičů s dětmi i osob se sníženou pohyblivostí," uvedl Štábl.

Naopak tramvaje 14T by podnik prodat chtěl

Škoda 15T ForCity
Škoda 15T ForCity

Generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš připomněl, že naopak dopravce s dodavatelem, firmou Škoda Transportation dojednal pro podnik výhodnější podmínky dodávky tramvají - ten původní zatěžoval DPP ročními až dvoumiliardovými splátkami. "Před několika týdny se nám podařilo dojednat pro DPP výrazně lepší podmínky, jako například bezúročný odklad poloviny plateb o čtyři roky, klimatizaci a wifi pro cestující, lepší servisní podmínky, prodloužení záruky," uvedl.

Naopak tramvaje 14T by podnik prodat chtěl. "Jedná se o moderní vozy, které mohou najít výborné uplatnění v jiných městech, a jejich prodejem můžeme získat výrazně víc finančních prostředků než prodejem starých vozů typu T3," uvedl Ďuriš. V provozu je v současné chvíli již sto tramvají typu 15T. Celkem by jich měl dopravce odebrat 250 a zaplatit zhruba 19,2 miliardy korun. Původní kontrakt z roku 2006 uzavřelo město pod vedením tehdejšího primátora Pavla Béma (ODS).

Komentáře

Hlavní zprávy

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám