metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Pátek 3. února 2023. Svátek má Blažej

Větší foto
Také v listopadu provádí dopravce údržbu tratí. | foto: MAFRA

Tramvajové koleje technici zbrousí rovněž na Smíchově

  14:10
Krátkodobých údržbových výluk probíhá po celé metropoli více nežli stovka ročně.

Už zas dláždí, opravují troleje a rozbrušují. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním městě více než stovka za rok. Deník Metro přináší přehled těch nejvýraznějších. Tramvaje nepojedou například mezi Andělem a Sídlištěm Řepy. 

Omezení a mimořádné události

  • Pozor na sobotní změny v hromadné dopravě.
  • Kvůli údržbě tramvajové trati dojde v sobotu od 7.30 hodin do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Anděl a Sídliště Řepy. V trase Na Knížecí, Anděl, Vozovna Motol a Sídliště Řepy dopravní podnik zavede náhradní autobusovou dopravu číslo X9. 
  • Sobotní opravy přinesou změny tras několika tramvajových linek. Devítka bude ve směru od Spojovací ze zastávky Arbesovo náměstí odkloněna do zastávky Smíchovské nádraží. Linka 10 pojede od Sídliště Ďáblice ze zastávky Anděl přes zastávku Křížová do zastávky Radlická. Tramvaj číslo 15 je ve směru od Olšan ze zastávky Arbesovo náměstí odkloněna přes Anděl a Lihovar do zastávky Hlubočepy. Linka 16 zase pojede ve směru od Ústředních dílen DP do zastávky Na Knížecí. Linky 9 a10 budou končit v zastávce Vozovna Motol.
  • Ze stejného důvodu jako v sobotu dojde i v neděli od 7 do 20 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají ze zastávky Vozovny Motol a Sídliště Řepy. V trase Sídliště Řepy, Vozovna Motol a Hotel Golf za chybějící tramvaj opět zaskočí autobusy linky X9. Tramvaje 9 a 10 budou ve směru z centra končit v zastávce Vozovna Motol.
  • Do konce listopadu se připravte ještě na několik omezení.
  • Od příští soboty 13. listopadu od 4.30 ráno do neděle 14. listopadu do 18 hodin nepojedou tramvaje ze Senovážného náměstí na Masarykovo nádraží. Provoz nočních linek bude z centra zachován. 
  • Tutéž sobotu bude v obou směrech přerušen provoz na trati Kobylisy a Sídliště Ďáblice, a to od 7.30 do 13.30 hodin. V neděli 14. listopadu pak nepojedou tramvaje od7.30 do 16 hodin z Malovanky na Bílou Horu.
  • V úterý 16. listopadu se od 0.25 do 4.25 hodin přeruší provoz mezi zastávkou Želivského a Nákladové nádraží Žižkov. Den nato, ve středu 17. listopadu, si dejte pozor mezi Ohradou a Palmovkou. Tramvaje tu nepojedou v obou směrech, a to od 7.30 do 13.30 hodin.
  • Od soboty 20. listopadu, konkrétně od 7.30 hodin, do neděle 21. listopadu do zhruba 16 hodin nepojedou tramvaje z Nádraží Holešovice do zastávky Ke Stírce a zpět. 
  • Následující víkend pak postihnou pražské cestující poslední dvě listopadové výluky. Obě se odehrají mezi Jindřišskou a Lazarskou. V sobotu 27. listopadu tu nepojede tramvaj

Komentáře

Hlavní zprávy

Státní podpora úsporného bydlení se v Česku stává rychlejší a snadnější

vydáno 2. února 2023  18:56

Vyznat se v dotacích na energetické vylepšení bydlení není snadné. Zájem o státní peníze na „zelené stavby“ je však obrovský. Lidé chtějí spořit na...  celý článek

Neobvyklá tramvaj K2 jezdí Prahou bez „závoje“. Igelit sundali ve Střešovicích

vydáno 2. února 2023  18:07

Unikátní historický dopravní prostředek bude k vidění na turistické lince 42. S číslem 23 vypraví tramvaj až později.  celý článek

Pějící pedagog Ventolin zpívá o MHD, na vzniku videoklipu se podílely dopravní podniky

vydáno 2. února 2023  8:46

Znělky, pípáky a provozní hlášení pro cestující nikdy nezněly tak romanticky. Nyní jsou součástí ulítlé hitovky zpívajícího pedagoga Ventolina, která...  celý článek

Vadí vám, jak to ve vaší obci vypadá? Vyzvěte sousedy a něco s tím udělejte

vydáno 2. února 2023  5:31

Sousedské projekty sbližují také generace, lze na ně získat i grant.  celý článek