metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 9 °C

Středa, 20. února 2019. Svátek má Oldřich.
Technicky nesprávně, ale s nadšením kope redaktor do pytle.
Další 4 fotografie v galerii
Technicky nesprávně, ale s nadšením kope redaktor do pytle. | foto: Marek Hýř, Metro.cz

Trénink thajského boxu je jako manželství

11. července 2018  14:43 Marek Hýř Metro.cz
Zkusili jsme si na vlastní kůži jeden z nejtvrdších bojových sportů. Thaibox je hlavně makačka.

Prásk! Prásk! Prásk! Ozývají se rány z tělocvičny manželů Mudrochových, už když po schodech stoupám do patra bývalé smíchovské továrny. Dřív se v areálu dělaly naftové motory, dnes se tu dělají kliky a sklapovačky.

Josef a Lucie Mudrochovi zde mají tělocvičnu a trénují kickbox a thajský box. Já jejich boxernu navštívil v pondělí večer. Ty rány, které byly slyšet, už před budovou, to byl trénink zápasníků. Můj cíl je zkusit si kondiční trénink pro začátečníky.

Znáte takové ty tréninky, kdy se na konci pro fyzičku posiluje? Tak při thaiboxerském tréninku se posiluje na začátku, v průběhu a hodně na konci. Naše lekce začínala skoky přes švihadlo, po minutě jsme přešli na boxování na prázdno. Zase minuta cvičení. Následovalo skákání panáků a na oddych jsme si dali sérii kliků, dřepů a sklapovaček. Do ruky jsme si poté vzali činky a intenzivní boxování do prázdna pokračovalo. Následovalo protažení. To už jsem ale byl úplně propocený.

Po zahřátí jsme utvořili dvojice a šlo se boxovat v rukavicích. Já do páru dostal Davida, údajně je dnes tady také poprvé. Střídáme se po dvou úderech. Direkt a hák. Mlátíme do nastavených dlaní soupeře. Nejde o to dát ránu, ale provést úder správně. Důležité je také držet u tváře ruku, která nedává úder. Ta totiž kryje hlavu před údery soupeře. Často na to zapomínám a ruku spouštím. Však mě také už bolí. Na oddych ale není čas. Jde se zase klikovat. Tentokrát přímo v rukavicích. 

Kde si thaibox zkusíte

Boxerna Mudroch team se nachází na Smíchově (Křížová 6).

 Lekce jsou otevřeny pro všechny zájemce bez omezení věku. Přijít mohou muži, ženy i děti.

Oddíl přijímá nové členy po celý rok. Vpondělí a ve středu je trénink thaiboxu pro začátečníky od 19.15 hodin a v úterý a ve čtvrtek od 18.00.

Na první trénink s sebou potřebujete pouze sportovní oblečení. Trénuje se bez bot na speciální podlaze.

Více o boxerně i kontakt na trenéry najdete na webu Mudrochteam.cz.

Pro další sérii si bereme do dvojice lapu, tedy šedesát centimetrů dlouhý kvádr podobný boxovacímu pytli. Držím ho u hrudi a David do něj mlátí. Na začátečníka má sakra velkou ránu. V duchu se už těším, až mu údery oplatím. Do lapy biju pěstmi, kopu do něj a rány ode mě schytává i kolenem. Je to zábava, ale dřina. Na závěr tréninku se ještě pořádně posiluje. Každá série má padesát opakování. Uf!

Při odchodu z boxerny si všímám plakátu. Jsou na něm Josef a Lucie a nápis: „Trénink je jako manželství. Nemůžeš podvádět a čekat, že to bude fungovat.“ Svatá pravda!

Komentáře

Hlavní zprávy

Nová pravidla pro náplavky: ticho večer a ticho v neděli, velká akce maximálně jednou za měsíc

Náplavka. Rašínovo nábřeží patří k nejatraktivnějším a nejživějším společenským...
vydáno 20. února 2019  17:42

Hospody, bary, festivaly, živá hudba a taneční kurzy. Rašínovo a Hořejší nábřeží v posledních letech zažívaly bujaré mejdany, které místním obyvatelům...  celý článek

Zlevní byty? Developeři sázejí spíš na růst platů

Ilustrační snímek
vydáno 20. února 2019  16:28

Drahé hypotéky, dlouhé povolování. Proto jsou byty drahé, argumentují developeři.  celý článek

Letně laděné filmy, které jsou aktuálně v kinech, mohou působit dobře i na naši psychiku

Úhoři mají nabito
vydáno 20. února 2019  15:05

Déšť a ochlazení může v těchto dnech vyhnat lidi do kin. Třeba i na české komedie, které se točily loni během letních měsíců, když bylo velké horko. U...  celý článek

Je to jako se seriálem Most!, někteří v tom prostě hledali věci, které tam nejsou, říká Kovy

"Dostal jsem nabídku propagovat lux či pyrotechniku. Drtivou většinu spoluprací...
vydáno 20. února 2019  13:44

Populární youtuber Kovy (Karel Kovář) učí mladé mediální gramotnosti. V krátkých videích, která vytvořil pro vzdělávací program Jeden svět na školách, se...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám