metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Tonya, Donna, slůně a Janita (zleva). | foto: Zoo Praha

Tři nej nového slonince: největší, nejdražší a nejmodernější

  15:12
V sobotu 30. března se poprvé otevře pro veřejnost Údolí slonů, nový pavilon plný rekordů. Návštěvníci se mohou těšit na pavilon a tři rozsáhlé venkovní výběhy, kterým kraluje největší stádo slonů v Česku. To se před několika týdny rozrostlo o nové slůně - první, které se narodilo v osmdesátileté historii pražské zoo.

"Komplex expozic pro hrochy, antilopy a slony je největší investicí v dějinách českých zoologických zahrad," potvrzuje mluvčí pražské zoo Michal Šťastný. Jen oceli bylo při výstavbě největšího pavilonu v zahradě použito 175 tun. Kdyby se všechny mříže a zábrany daly na váhu, vážily by stejně jako Petřínská rozhledna.

Trenažér jízdy na sloním hřbetu

Areálem prochází interaktivní stezka plná informací a zajímavostí o slonech v přírodě, lidské péči, jejich ohrožení a provázanosti s kulturou Asie. Unikátem, který jinde návštěvníci nenajdou, je i trenažér jízdy na sloním hřbetu. Kromě slonů našli domov v novém komplexu i hroši. A to ne ledajaký, pavilon hrochů má vnitřní a venkovní prosklený bazén s výhledem pod hladinu a jeho interiéry vytvářeli výtvarníci podílející se na dekoracích k filmu Letopisy Narnie.

Dalšími nájemníky budou antilopy vrané a bonga. Bonga přitom budou moci využívat stejný bazén jako hroši. "Na expozici antilop vraných bude možné vyhlížet z terasy zcela nové restaurace," popisuje Šťastný.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy