metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Úterý, 22. ledna 2019. Svátek má Slavomír.
Výstava tři architektů na radnici Prahy 13
Výstava tři architektů na radnici Prahy 13 | foto: Dan Novotný

Trojice architektů vystavuje na radnici Prahy 13 své obrazy

2. února 2015  11:50 Josef Škvor Metro.cz
Až do pátku 13. února si můžete v atriu radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí prohlédnout výstavu obrazů s názvem Architekti nemusí jen projektovat. Expozice tří desítek obrazů je přístupná v úředních hodinách radnice, tj: v pondělí a ve středu od 8 do 18 hodin, v úterý, čtvrtek a pátek vždy od 8 do 13 hodin.

Svá výtvarná díla na radnici vystavují tři známí architekti - Ivo Oberstein, Taťjana Tichá a Pavla Hroudová. Všichni tři vystavující jsou spojeni s Jihozápadním Městě a první dva tu již v předchozích letech zanechali významnou stopu díky své hlavní profesi.

Kdo zde vystavuje

  • Ivo Oberstein studoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství, obor architektura a urbanismus. V roce 1968 získal první cenu v celostátní soutěži na urbanistickou koncepci Jihozápadního Města. Do roku 1989 vedl Atelier 7, který koordinoval projekty čtvrtí Jihozápadního Města: Stodůlky, Lužiny, Nové Butovice a Centrální park. Poté byl hlavním architektem hlavního města Prahy a přednášel na fakultě architektury. V roce 2013 obdržel cenu Obce architektů za celoživotní dílo. Při všech etapách profesního života ho provázelo kreslení, malování a fotografování.
  • Taťjana Tichá absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze – obor architektury a urbanismu. Pracovala mimo jiné na Útvaru hlavního architekta a na magistrátním Odboru územního rozhodování – na sektoru jihozápad. Podílela se na rozhodování o umístění jeho obytných souborů i jednotlivých staveb v Jihozápadním Městě. Po ukončení profesní činnosti se věnuje převážně kreslení a malování, vystavovala na řadě výstav zejména v Praze a v Berouně.
  • Pavla Hroudová vystudovala Fakultu architektury ČVUT. Výtvarné tvorbě se věnuje řadu let, v posledních letech maluje především abstraktní obrazy akrylovými a olejovými barvami na plátno. Od roku 2009 pravidelně vystavuje. Pracuje jako dobrovolnice v dobročinném krámku domácího hospice Cesta domů a každoročně přispívá obrazy do benefiční aukce na podporu hospice.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Dalo se úniku plynu z rolby předejít?

Hasiči a záchranáři zasahovali na zimním stadionu v pražských Holešovicích, kde...
vydáno 21. ledna 2019  5:56

Únik oxidu uhelnatého z rolby holešovického stadionu se stále vyšetřuje. Led tu už žehlí náhradnice na elektřinu.  celý článek

Dřív měli singles na 2+kk, teď uškudlí sotva na garsonku

Bydlení (ilustrační foto)
vydáno 20. ledna 2019  12:20

Většina Čechů chce bydlet ve vlastním. Problémem je, že jenom někdo na to má.  celý článek

Lítačku můžete také vyhrát

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)
vydáno 20. ledna 2019  5:54

Chcete mít roční kupon na MHD úplně zadarmo? Až do konce ledna jej můžete zkusit vyhrát. Organizátor dopravy Ropid totiž ve spolupráci se společností Visa...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám