metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 5 °C

Pátek, 28. ledna 2022. Svátek má Otýlie.
Lídr Trojkoalice a předseda pražských zelených Petr Štěpánek | foto: Trojkoalice

Trojkoalice: V jednání o koalici s ANO a ČSSD v Praze pokračujeme

  11:01
Magistrátní zastupitelský klub Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) se na svém dnešním jednání dohodl na pokračování ve vyjednávání koalice s ANO a ČSSD. Zároveň také vybral další vyjednavače, a to pro oblasti, ve kterých se zatím Trojkoalice se stranami neshodla.Uvedli to lídr Trojkoalice Petr Štěpánek (SZ) a starostka Slivence Jana Plamínková (STAN). Volby v Praze vyhrálo ANO, druhá je TOP 09 a třetí Trojkoalice. Do zastupitelstva se dostaly také ODS, ČSSD, KSČM a Česká pirátská strana.

„Dohodli jsme se, že budeme pokračovat v jednání s ANO a ČSSD, a pověřili jsme odborné garanty jednat ve sporných oblastech,“ uvedl Štěpánek. Předseda pražské KDU-ČSL Jan Wolf dodal, že Trojkoalice nyní neplánuje vyjednávat s jinými stranami, než jsou ANO a ČSSD. Trojkoalice se s partnery zatím neshodla v oblasti dopravy například na výstavbě takzvaných radiál. Strany se naopak shodnou na řešení MHD. „Oblast dopravy bude za nás řešit starosta Ďáblic Miloš Růžička a zastupitelka Petra Kolínská,“ řekla Plamínková.

Dalšími tématy, která budou Trojkoalice, ANO a ČSSD projednávat, jsou hazard a protidrogová politika a financování městských částí. První téma bude společně s vyjednávacím týmem řešit navíc zastupitel Ondřej Mirovský (SZ), druhé Plamínková. „Všechna témata by měla být předmětem jednání již v pondělí na společném setkání všech tří stran,“ řekla Plamínková. Komunální volby v Praze vyhrálo ANO se ziskem 17 zastupitelů, těsně za ní s 16 křesly skončila TOP 09. Po osmi mandátech má Trojkoalice, ODS a ČSSD. Piráti získali stejně jako KSČM po čtyřech křeslech. Zatím nejčastěji skloňovanou budoucí koalici na magistrátu je varianta ANO, ČSSD a Trojkoalice, vlastní jednání o koalici chce vést taky TOP 09.

Komentáře

Hlavní zprávy

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Kvůli nové lávce do Karlína si dávají tramvaje v Holešovicích přednost

vydáno 27. ledna 2022  5:49

Na Bubenském nábřeží zbyla kvůli výstavbě pouze jediná kolej. Pro Pražany je to atrakce.  celý článek

Vaše fotky z Prahy