metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.
Tady budou velemloci bydlet.
Tady budou velemloci bydlet.

Trojskou zoo zaplaví novinky. Těšit se můžete na nová zvířata, pavilon i spojení

25. března 2014  21:15 Robert Oppelt
Největší novinkou letošního roku bude pavilon čínských velemloků, největších obojživelníků světa, kteří dosahují až délky 1,5 metru. "Nový pavilon představí velemloky v nečekaných pohledech a v prostředí, které bude přesně odpovídat čínským horám, kde se vyskytují. Současně v jejich pavilonu připomeneme literární dílo, které inspirovali - Čapkovu Válku s mloky," slibuje ředitel zoo Miroslav Bobek.

V Troji se ale postupně objeví i nová zvířata. Zahrada plánuje třeba dovoz nového sloního samce. "Příchod potenciálního otce slůňat srílanských slonic by měl být vrcholem letošní sezony v Údolí slonů," říká tisková mluvčí Jana Ptačinská Jirátová. V zoo letos také plánují vybudovat novou vlčí smečku, příchod mravenečníka velkého nebo rozšířit stáda zeber - doplnit nového hřebce zeber Böhmových. "Posílíme také chov kočkovitých šelem,  například budeme usilovat o dopárování kriticky ohroženého levharta jávského," doplňuje.

Zahrada také plánuje zavést letní autobusovou linku, která bude za korunu vozit návštěvníky z Holešovic až k jejím branám. V Troji ale nezapomínají ani na děti, v prostorách starého slonince vyroste Rezervace Bororo - nový herní areál. V zoo vznikne také  replika protileteckého krytu ve skalním masivu pod Zakázankou, který připomene dobu druhé světové války v zoo.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Vaše fotky z Prahy