metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / -3 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Nepříjemnosti spojené s močením sužují většinu Češek.
Větší foto
Nepříjemnosti spojené s močením sužují většinu Češek. | foto: Profimedia.czProfimedia.cz

Trpíte pálením při močení? Vhodné řešení je na dosah

6. května 2018  9:30 Metro.cz
Nepříjemným pocitem při močení trpí dokonce 79 procent Češek.

Pálení, řezání. Tyto obtíže spojené s močením lze akutně řešit pomocí analgetik. Přitom existuje šetrná podpora, jež neutralizuje kyselé pH moči – právě to způsobuje nepříjemné pocity.

Tři čtvrtiny z žen mají problém s neustálým nutkáním k chození na toaletu, která se během prvních dnů může proměnit na místnost utrpení. Proč tedy nevyužít možnosti a neulevit si od nepříjemných projevů? Těžko se totiž plní pravidlo hodně pít, když víme, že nás jako „odměna“ čekají nepříjemné pocity při močení.

Bakterie, které ve většině případů způsobují problémy s močovými cestami, jsou zpravidla také příčinou zvýšené kyselosti moči. V momentě, kdy přijde citlivá výstelka močové trubice do kontaktu s kyselým pH moči, pociťujeme nepříjemné pálení a pocit řezání.

Rovnováha lidského těla je založena na dynamické rovnováze pH všech tekutin a buněk lidského organismu. Jakou roli hraje během problémů s močovými cestami? Bakterie způsobující kyselost moči totiž přirozeně rozkládají močovinu na amoniak. Ten zvyšuje pH moči a zapříčiňuje naše trápení na toaletě. Okamžitou úlevu hledá sedmdesát procent Češek v analgetikách. Přitom mohou sáhnout po řešení, které šetrně zapůsobí přesně tam, kde má. Napomáhá neutralizovat pH moči a navrátit intimní pohodu.

Problémy močových cest Když už problémy močových cest nastanou, není čas na soužení. Je čas se jim postavit čelem.

V první řadě nezapomeňte na dostatečný pitný režim. Podívejte se do své skříně se spodním prádlem. Bavlněné je to správné. Od teď, navždy. Okamžitě také zakročte proti nepříjemným pocitům pálení a řezání. Úlevu vám zajistí také volně prodejné léky, třeba Urinal. Citronan sodný a draselný rychle neutralizují kyselé pH moči. Stačí jen rozpustit sypké krystalky ve sklence vody a vypít.

Bříza bělokorá navíc podpoří zdraví dolních močových cest. Obsahuje také extrakt z dobře známých kanadských brusinek.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: černé, rudé i oranžové. Deník Metro posbíral snímky barevných tramvají

Tramvaj RunCzech
vydáno 23. ledna 2019  15:56

V Liberci jezdí bílozelené tramvaje, v Brně mají vozy bíločervené a Plzeň má tramvaje žluté s bílým pruhem. Když si člověk představí pražskou tramvaj,...  celý článek

Čtenáři deníku Metro se chlubí fotografiemi bizarních WC

Filmové ateliéry AB Barrandov
vydáno 23. ledna 2019  13:06

Na neobvyklé toalety narážejí čtenáři Metra docela často. K takovému závěru jsme v redakci došli poté, co jsme si prohlédli desítky čtenářských...  celý článek

Dobrá zpráva! Čeští mladiství pijí méně než před deseti lety

Ilustrační snímek
vydáno 23. ledna 2019  12:27

Poprvé se s alkoholem setkávají děti v rodinách. Zbytek se dovědí od kamarádů a spolužáků.  celý článek

Cedule vyhání turisty. Nápis bránící ve vstupu do kostela svatého Jakuba pobuřuje

Cedule u sv. Jakuba.
vydáno 23. ledna 2019  9:12

Jak by se asi českým turistům líbilo, kdyby se nemohli podívat dovnitř památek v cizině? V tomto duchu se v posledních dnech nesou reakce řady Pražanů na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám