metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie

Další 1 fotografie v galerii
Strahovský tunel | foto: TSK

Tunely umyjí, řidiči se mírně zdrží

  5:34
Některé pražské dopravní tepny občas uzavře i noční údržba osvětlení či kamer. Řidiči musejí hledat náhradní cesty ke svému cíli.

Noční řidiče jednou začas v hlavním městě potrápí menší komplikace. Tu nejnovější si pro ně přichystala Technická správa komunikací (TSK) už dnes večer. „Kvůli mytí Letenského tunelu bude probíhat od čtvrtečních 23 hodin do pátku do pěti hodin ráno kompletní uzávěra. Doporučená objízdná trasa je ulicemi Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů a po nábřeží Kapitána Jaroše,“ říká pro deník Metro mluvčí TSK Barbora Lišková.

Noc předtím, tedy ze včerejška na dnešek, byl zase pro řidiče neprůjezdný tunel Mrázovka. Motoristé to měli s objízdnou trasou o něco jednodušší. Vzali to pouze „horem“ Radlickou ulicí. „Toto bylo z důvodu čištění kamer v tunelu a kontroly technologií,“ vysvětluje pro deník Metro Lišková.

Dopravní omezení TSK výhledově chystá ve Zlíchovském tunelu. Předposlední týden v červnu zde podle Liškové začne výměna osvětlení. Ta bude probíhat až do konce srpna. Práce se ale v hlavním městě opět omezí jen na některé vybrané noci.

„Pracovat se bude vždy od čtvrtka do neděle, a to v noci od 23 hodin do pěti ráno. Hotovo bude 30. srpna. Vyměníme současné sodíkové, respektive výbojkové osvětlení za moderní LED osvětlení. Jedná se o cennou energetickou úsporu,“ popisuje pro Metro Lišková.

TSK také během té doby poladí řídící systém, který v tunelu řídí intenzitu svícení. „Ve dne je zapotřebí například menší kontrast, v noci to třeba svítí o něco méně. Vše je samozřejmě standardizované,“ uzavírá pro Metro Lišková.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek