metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 19 °C

Sobota 25. června 2022. Svátek má Ivan

Větší foto
Týden kroužků zdarma na Pražačce | foto: Metro.cz

Týden kroužků se rychle blíží, mám pro vás zajímavé tipy

  11:00
Se školním rokem začíná také „sezona“ volnočasových kurzů pro děti. Jsou i zdarma.

„Období lockdownu pro nás bylo zatěžkávací zkouškou,“ uvádí Roman Rozbroj z Rodinného a pohybového centra Pražačka na Žižkově, kde kvůli pandemii zavedli třeba jednorázové vstupy na kroužky bez nutnosti předchozích registrací a plateb.

Začátek září je v metropoli zasvěcen dětem

  • V sobotu 4. září v Komunitním centru Jasoň v Písnici oslaví 1. narozeniny. Pro děti budou připraveny hry s hlavolamy, opičí dráha, korálkování, senioři budou dětem číst. 
  • O týden později, v sobotu 11. září od 10.00 do 12.15, se na multifunkčním sportovním hřišti mezi Podolskou vodárnou a Sokolovnou odehraje sportovní dopoledne. Akce, která předchází Festivalu Podolí na Nedvědově náměstí, je určena žákům mateřských škol a prvního stupně základky. Děti si vyzkouší i kolektivní sporty pod vedením licencovaných trenérů. Proběhne také plyšáková loterie. 
  • V pondělí 13. září začne ukázkový týden kurzů zdarma v Komunitním centru Kampa. Akce v Písnici, Podolí a na Kampě

Dobrou zprávou je, že na „covidovou“ nabídku rodiče slyšeli, a ještě lépe zní, že děti, dočasně zbavené přátel a pohybu, mají nyní násobnou chuť na volnočasové aktivity. „Aktuálně registrujeme zvýšený zájem o sportovní kroužky,“ pokračuje Rozbroj s poznámkou, že v centru na Pražačce kladou důraz na budování správných motorických návyků a radost z pohybu. „Děti předškolního věku a řekněme prvního stupně většinou nevědí, který sport je bude bavit a pro který mají předpoklady, takže se snažíme do konkrétních kroužků jako třeba fotbal začlenit i jiné míčové sporty, což je pro děti příjemná změna – mohou se tak seznámit se základy volejbalu nebo basketbalu. Obdobný přístup uplatňujeme i u atletiky.“ upřesňuje Rozbroj.

Právě tato filozofie, respektive možnost nezávazně vyzkoušet ten či onen sport či kroužek, stojí za pořádáním Týdne kroužků zdarma, jenž proběhne od pondělí 6. září do pátku 10. září v areálu na Pražačce bez předchozí registrace a plateb. „Letošní novinkou je pondělní kroužek ,sportovní přípravka‘. Chystáme ji ve spolupráci s FK Viktoria Žižkov, TJ Spoje Praha – tenisovým klubem a atletickým klubem Jeseniova. Je určen pro trochu starší děti a kurz střídavě povedou trenéři ze zmíněných sportovních klubů,“ doplňuje Rozbroj.

V pondělí budou na pořadu dne také „sportovky“ zaměřené na všeobecnou pohybovou a gymnastickou přípravu. V úterý proběhnou dvě fotbalové přípravky a kurz in-line bruslení, středa se ponese ve znamení atletiky a gymnastiky, čtvrtek bude patřit plavání a míčovým hrám. V pátek se uskuteční fyzioterapeutické cvičení pro rodiče s dětmi a novinka – sportovní hry pro starší děti.

Speciální program je připraven na středu 8. září, kdy se Pražačka připojí k Olympijskému běhu, který pořádá Český olympijský výbor, a to pouze jeden den v roce. Účast na Olympijském běhu bude pro všechny děti otevřená, každý se bude moci běhu zúčastnit. „Pro děti máme připravené drobné dárky a pohoštění,“ uzavírá Roman Rozbroj. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Katuško, řekni, že jsi Tachovská, usmívá se spisovatelka

vydáno 25. června 2022  5:44

Po stopách dvou významných brněnských rodin se jako potomek vydává v nové knize spisovatelka Kateřina Tachovská-Vestman. Původem Brňačka sice žije v...  celý článek

Druhé Vyproštění se nekoná. Netflix opět ukazuje, jak se to nemá dělat

Strážce streamu
vydáno 24. června 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Když nemáte od filmu přílišná očekávání, je daleko větší šance si jej v kině či u domácí obrazovky o to lépe vychutnáte. Z téhle nejen u českých diváků...  celý článek

Jeho trenky nosí také slavný Terminátor Karlos Vémola

vydáno 24. června 2022  5:15

Stoprocentně české trenýrky značky Styx vznikají nejen pod rukama šikovných švadlen, ale také na čtyřech šicích strojích. To celé probíhá v šesti externě...  celý článek

Filmaři opouštějí Českou republiku kvůli pobídkám. Už zase

vydáno 23. června 2022  18:40

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Nyní hrozí, že budou točit jinde.  celý článek