metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 24 °C

Neděle, 26. září 2021. Svátek má Andrea.

Větší foto
Týden kroužků zdarma na Pražačce | foto: Metro.cz

Týden kroužků se rychle blíží, mám pro vás zajímavé tipy

  11:00
Se školním rokem začíná také „sezona“ volnočasových kurzů pro děti. Jsou i zdarma.

„Období lockdownu pro nás bylo zatěžkávací zkouškou,“ uvádí Roman Rozbroj z Rodinného a pohybového centra Pražačka na Žižkově, kde kvůli pandemii zavedli třeba jednorázové vstupy na kroužky bez nutnosti předchozích registrací a plateb.

Začátek září je v metropoli zasvěcen dětem

  • V sobotu 4. září v Komunitním centru Jasoň v Písnici oslaví 1. narozeniny. Pro děti budou připraveny hry s hlavolamy, opičí dráha, korálkování, senioři budou dětem číst. 
  • O týden později, v sobotu 11. září od 10.00 do 12.15, se na multifunkčním sportovním hřišti mezi Podolskou vodárnou a Sokolovnou odehraje sportovní dopoledne. Akce, která předchází Festivalu Podolí na Nedvědově náměstí, je určena žákům mateřských škol a prvního stupně základky. Děti si vyzkouší i kolektivní sporty pod vedením licencovaných trenérů. Proběhne také plyšáková loterie. 
  • V pondělí 13. září začne ukázkový týden kurzů zdarma v Komunitním centru Kampa. Akce v Písnici, Podolí a na Kampě

Dobrou zprávou je, že na „covidovou“ nabídku rodiče slyšeli, a ještě lépe zní, že děti, dočasně zbavené přátel a pohybu, mají nyní násobnou chuť na volnočasové aktivity. „Aktuálně registrujeme zvýšený zájem o sportovní kroužky,“ pokračuje Rozbroj s poznámkou, že v centru na Pražačce kladou důraz na budování správných motorických návyků a radost z pohybu. „Děti předškolního věku a řekněme prvního stupně většinou nevědí, který sport je bude bavit a pro který mají předpoklady, takže se snažíme do konkrétních kroužků jako třeba fotbal začlenit i jiné míčové sporty, což je pro děti příjemná změna – mohou se tak seznámit se základy volejbalu nebo basketbalu. Obdobný přístup uplatňujeme i u atletiky.“ upřesňuje Rozbroj.

Právě tato filozofie, respektive možnost nezávazně vyzkoušet ten či onen sport či kroužek, stojí za pořádáním Týdne kroužků zdarma, jenž proběhne od pondělí 6. září do pátku 10. září v areálu na Pražačce bez předchozí registrace a plateb. „Letošní novinkou je pondělní kroužek ,sportovní přípravka‘. Chystáme ji ve spolupráci s FK Viktoria Žižkov, TJ Spoje Praha – tenisovým klubem a atletickým klubem Jeseniova. Je určen pro trochu starší děti a kurz střídavě povedou trenéři ze zmíněných sportovních klubů,“ doplňuje Rozbroj.

V pondělí budou na pořadu dne také „sportovky“ zaměřené na všeobecnou pohybovou a gymnastickou přípravu. V úterý proběhnou dvě fotbalové přípravky a kurz in-line bruslení, středa se ponese ve znamení atletiky a gymnastiky, čtvrtek bude patřit plavání a míčovým hrám. V pátek se uskuteční fyzioterapeutické cvičení pro rodiče s dětmi a novinka – sportovní hry pro starší děti.

Speciální program je připraven na středu 8. září, kdy se Pražačka připojí k Olympijskému běhu, který pořádá Český olympijský výbor, a to pouze jeden den v roce. Účast na Olympijském běhu bude pro všechny děti otevřená, každý se bude moci běhu zúčastnit. „Pro děti máme připravené drobné dárky a pohoštění,“ uzavírá Roman Rozbroj. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Na Žižkově se otevřel sklad uměleckého materiálu za odvoz. Místo uren jsou zde hrnce

vydáno 26. září 2021  7:52

První pražský sklad art re use se otevřel na Žižkově. Jeho součástí budou dílny a doprovodný program. Neziskový projekt vznikl za podpory městské části...  celý článek

Vyrazte do trojských zahrad. Zoo slaví, botanická nabízí orchideje

vydáno 25. září 2021  5:26

Na den přesně uplyne v úterý 28. září 90 let od prvního otevření Zoo Praha. Oslavy začnou již v dopoledních hodinách a ponesou se v duchu první republiky....  celý článek

Růst skautingu závisí i na dostatečné kapacitě oddílů

vydáno 24. září 2021  5:58

Tisíce kluků a holek míří do skautských oddílů, najít místo i sehnat klubovnu je těžké. Například podle skautů z obcí v okolí Prahy je na čekacích...  celý článek

Komerční sdělení

Česká reprezentace amerického fotbalu se připravuje na zápas proti Rusku

vydáno 23. září 2021

Český tým nastoupí proti Rusku v Ústí nad Labem k zápasu o konečné pořadí Mistrovství Evropy. Turnaj se měl původně dohrát loni, ale kvůli koronaviru byly...  celý článek

Vaše fotky z Prahy