metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 15 °C

Úterý 21. března 2023. Svátek má Radek

Další 1 fotografie v galerii
Hra Dům duchů 2 je hodnocena jako jedna z TOP 10 hororových únikovek na světě. | foto: THE CHAMBER

Tyhle hry nejsou pro strašpytly! Máme pro vás žebříček nejstrašidelnějších únikovek v Praze

  12:28
Partička kolem webu SolvePrague prchla už z několika desítek únikových her. Místnosti na svém blogu hodnotí a svým čtenářům dává i zajímavé tipy. „Určit, která hra je ze všech nejlepší, prakticky nelze, ale můžeme vám poradit, které únikovky patří mezi nejlepší v Praze a kterým byste se naopak měli obloukem vyhnout,“ píše se na webu SolvePrague.

Pro deníku Metro vytvořili zkušení hráči žebříček nejhrůzostrašnějších místností. Nebojte se a čtěte.

Řezník (Escapemaster – Soudní 1514/10, Praha 4)
Řeznictví Knife and bones vlastnil řezník Staněk – podivín, jehož maso bylo vyhlášeno široko daleko. Po čase bylo řeznictví zavřeno a proslýchalo se, že je Staněk zavřený v psychiatrické léčebně, protože chtěl prodávat jiné nežli jen zvířecí maso.

Únikovou hru Řezník doporučujeme všem, kteří se nebojí, těm, co se rádi bojí, a především všem zarputilým veganům.

Saw (Endorfin – Petrohradská 216/3, Praha 10)
Jste spoutaní a motorová pila se neúprosně přibližuje. Pomoci mohou jen členové vašeho týmu, ale ti se nemohou pohnout z místa. Jak se rozhodnete a koho obětujete?Hra je velmi pěknou adaptací na film Saw a věrně vykresluje atmosféru příběhu. S rozhodováním o obětování členů týmu ale možná trochu přeháníme. Nebo ne?

Dům duchů 1 (The Chamber – Petrské náměstí 1186/1, Praha 1)
Příběh jeho posledních obyvatel znal v okolí snad každý. Mladá rodina s dcerou zde našla svůj smutný konec – rok poté, co tragicky zemřela matka, vynášeli policisté z domu bezvládné tělo otce. Příčina jeho smrti zůstala tajemstvím. Co bylo ještě horší, šestiletou dceru nikdy nikdo nenašel.

Doporučujeme všem, kteří mají rádi duchařinu a paranormální jevy.

Dům duchů najdete na Petrském Náměstí.

Zvláštní škola – případ zmizelých (Lostexit – Korunní 859/18, Praha 2)
Co se v této škole odehrálo 8. dubna 1958, zůstane navždy nevyřešenou záhadou nejenom pro všechny obyvatele Malé Lhoty, kde se škola nachází.

Dokážete přijít na kloub událostem z roku 1958 a odhalit tajemství staré školy?

Dům duchů 2 (The Chamber – Petrské náměstí 1186/1, Praha 1)
Jakou cenu jste ochotni zaplatit za vlastní zvědavost? V komunistickém Československu se před čtyřiceti lety spustil nebezpečný vědecký experiment, který se vymkl kontrole. Existují totiž i dveře, jež by raději měly zůstat zavřeny.

Pokračování slavné jedničky jde ještě o jeden krok dál a o jeden krok uhýbá jinam. Pokud se rádi nejenom bojíte, ale i lekáte a utíkáte před nebezpečím, jste na správném místě. Dům duchů 2 je totiž tou vůbec nejstrašidelnější únikovou hrou v Praze.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dluhový mýtus. Hodná maminka samoživitelka a zlý, necitlivý věřitel

vydáno 20. března 2023  16:53

Připravovaná vládní novela oddlužení, tedy insolvenčního zákona, vyvolává u odborníků zděšení. Ti diplomatičtější hovoří o tom, že jsou minimálně...  celý článek

Jana Mesarčová je zamilovaná do poklopů. Kanál chce dokonce i na známky

vydáno 20. března 2023  5:21

Každý jsme jiný, a tedy i naše sny vypadají odlišně. U kreativních jedinců může jít o poměrně originální výjevy. Neobvyklou zálibu má třeba dlouholetá...  celý článek

Sládek Honza Ilgner má pivovar jako alchymistickou dílnu

vydáno 19. března 2023  19:00

Vaří trendy v pivovaru Radouš i neobvyklé pivní styly ve svém projektu The Barn. Název znamená anglicky stodola a právě do zrekonstruované stodoly v...  celý článek

Každý zápas má svůj příběh, který vyprávíte divákům, říká Král Slova Kuba

vydáno 19. března 2023  13:52

Jmenuje se Jakub Pešek, ale v ringu má přezdívku Král Slova Kuba. Dřív jako wrestler zápasil, nyní je moderátorem a hlavním rozhodčím. Potkat ho můžete...  celý článek