metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 11 °C

Čtvrtek, 6. května 2021. Svátek má Radoslav.

Další 1 fotografie v galerii
Hra Dům duchů 2 je hodnocena jako jedna z TOP 10 hororových únikovek na světě. | foto: THE CHAMBER

Tyhle hry nejsou pro strašpytly! Máme pro vás žebříček nejstrašidelnějších únikovek v Praze

  12:28
Partička kolem webu SolvePrague prchla už z několika desítek únikových her. Místnosti na svém blogu hodnotí a svým čtenářům dává i zajímavé tipy. „Určit, která hra je ze všech nejlepší, prakticky nelze, ale můžeme vám poradit, které únikovky patří mezi nejlepší v Praze a kterým byste se naopak měli obloukem vyhnout,“ píše se na webu SolvePrague.

Pro deníku Metro vytvořili zkušení hráči žebříček nejhrůzostrašnějších místností. Nebojte se a čtěte.

Řezník (Escapemaster – Soudní 1514/10, Praha 4)
Řeznictví Knife and bones vlastnil řezník Staněk – podivín, jehož maso bylo vyhlášeno široko daleko. Po čase bylo řeznictví zavřeno a proslýchalo se, že je Staněk zavřený v psychiatrické léčebně, protože chtěl prodávat jiné nežli jen zvířecí maso.

Únikovou hru Řezník doporučujeme všem, kteří se nebojí, těm, co se rádi bojí, a především všem zarputilým veganům.

Saw (Endorfin – Petrohradská 216/3, Praha 10)
Jste spoutaní a motorová pila se neúprosně přibližuje. Pomoci mohou jen členové vašeho týmu, ale ti se nemohou pohnout z místa. Jak se rozhodnete a koho obětujete?Hra je velmi pěknou adaptací na film Saw a věrně vykresluje atmosféru příběhu. S rozhodováním o obětování členů týmu ale možná trochu přeháníme. Nebo ne?

Dům duchů 1 (The Chamber – Petrské náměstí 1186/1, Praha 1)
Příběh jeho posledních obyvatel znal v okolí snad každý. Mladá rodina s dcerou zde našla svůj smutný konec – rok poté, co tragicky zemřela matka, vynášeli policisté z domu bezvládné tělo otce. Příčina jeho smrti zůstala tajemstvím. Co bylo ještě horší, šestiletou dceru nikdy nikdo nenašel.

Doporučujeme všem, kteří mají rádi duchařinu a paranormální jevy.

Dům duchů najdete na Petrském Náměstí.

Dům duchů najdete na Petrském Náměstí.

Zvláštní škola – případ zmizelých (Lostexit – Korunní 859/18, Praha 2)
Co se v této škole odehrálo 8. dubna 1958, zůstane navždy nevyřešenou záhadou nejenom pro všechny obyvatele Malé Lhoty, kde se škola nachází.

Dokážete přijít na kloub událostem z roku 1958 a odhalit tajemství staré školy?

Dům duchů 2 (The Chamber – Petrské náměstí 1186/1, Praha 1)
Jakou cenu jste ochotni zaplatit za vlastní zvědavost? V komunistickém Československu se před čtyřiceti lety spustil nebezpečný vědecký experiment, který se vymkl kontrole. Existují totiž i dveře, jež by raději měly zůstat zavřeny.

Pokračování slavné jedničky jde ještě o jeden krok dál a o jeden krok uhýbá jinam. Pokud se rádi nejenom bojíte, ale i lekáte a utíkáte před nebezpečím, jste na správném místě. Dům duchů 2 je totiž tou vůbec nejstrašidelnější únikovou hrou v Praze.

Komentáře

Hlavní zprávy

Mnozí senioři umí překvapit. Zvládnou internet i appky

vydáno 6. května 2021  14:48

Senioři jsou pro teenagery lidé, kteří mají jen mobily s velkými tlačítky a obřím jednobarevným displejem. Nejspíš ale ani netuší, že někteří dnešní...  celý článek

České zoologické zahrady podpoří Dan Bárta a další umělci

vydáno 6. května 2021  14:26

V neděli od 17 hodin se uskuteční on-line benefiční koncert pod názvem Hrajeme pro 20 ZOO. Proběhne na podporu 20 zoologických zahrad sdružených v...  celý článek

Méně svateb, ale taky míň rozvodů. Déle než rok trvající epidemie prověřuje odolnost lidí i vztahů

vydáno 6. května 2021  6:00

Co v kom je, nepoznáš na klidném moři. Během epidemie se výrazně snížil počet rozvodů, to Češi zažili naposledy v roce 1970. Stejně tak se loni narodilo...  celý článek

Dělníky na Barrandovském mostě zlobí veslaři a holubi. Do práce se tu nově vrhli potápěči

vydáno 5. května 2021  18:28

Deset stupňů má Vltava, v níž u Barrandovského mostu od pondělí pracují potápěči brněnské společnosti PS Profi. „Potápíme se do hloubky až čtyř metrů a...  celý článek

Vaše fotky z Prahy