metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Středa 28. září 2022. Den české státnosti

Dalších 7 fotografií v galerii
Zničený autobus Student Agency | foto: ČTK

U letiště se srazil autobus s kamionem. Zranilo se 21 lidí

  10:58,  aktualizováno  13:40
U výjezdu z pražského letiště na silnici R7 se dnes dopoledne srazil autobus Student Agency s osobním a nákladním autem. Nehoda si vyžádala 21 zraněných, z toho jedna žena byla zraněna vážně. Doprava v místě nehody je ve směru do Prahy zcela uzavřena a policie ji odklání směrem k letišti. Co bylo příčinou nehody, policie vyšetřuje. Informovali o tom mluvčí pražské záchranné služby a policie Jiřina Ernestová a Tomáš Hulan.

Nehoda se stala kolem 10.00 v Lipské ulici. Mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj sdělil, že podle prvních informací z přivaděče na silnici R7 zřejmě vjelo osobní auto do jízdní dráhy před kamion jedoucí před autobusem. "Osobní auto a kamion se přitom prý srazily a následně do kamionu narazil i autobus," uvedl mluvčí.

Záchranáři po nehodě ošetřili a poté převezli do nemocnic 21 zraněných z autobusu. "Jedna žena byla vážně zraněna, všichni ostatní utrpěli zranění lehčí charakteru," uvedla Ernestová. Doplnila, že šlo většinou o zhmožděniny, řezné rány a odřeniny. Vážně zraněnou ženu podle mluvčí přepravil vrtulník do vinohradské nemocnice. Mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová krátce po nehodě řekla, že jednu zraněnou osobu hasiči museli z autobusu vyprostit.

Autobus cestoval na lince Chomutov - Praha. Firma na místo vyslala náhradní autobus. "Cestujícím se omlouváme za způsobené nepohodlí a zranění a podnikáme veškeré kroky pro minimalizaci dopadů," uvedl Ondrůj. Všichni, kdo potřebují informace týkající se nehody, se podle Ondrůje mohou obrátit na firemní linku 841 101 101.

V místě nehody musejí podle Hulana počítat s omezením i řidiči jedoucí ve směru z Prahy. Tvoří se tam totiž kolony. "Omezení dopravy potrvá zřejmě několik hodin," dodal mluvčí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Veganské hamburgery jsou v Česku stále dražší než ty z masa. Přesto jejich obliba roste

vydáno 28. září 2022  17:09

Planetu lze chránit různými způsoby. Prodejci nebalených potravin a dalšího zboží si lámou hlavu. Obraty jim klesají. Počet lidí, kteří spotřebovávají...  celý článek

Bylinkám hodně věřím. Jsou zázračné, říká zahrádkářka. Na Bílé Hoře pěstuje i „maggi“

vydáno 28. září 2022  6:28

O zahrádkářích platí, že se „rejpou“ v zemi a zásobují příbuzenstvo čerstvou zeleninou a ovocem. Narazíte však i na nadšence, kteří svou vášeň povýšili....  celý článek

Strach z vysokých účtů vede také k energetické vynalézavosti

vydáno 27. září 2022  13:04

Úřad vlády objevil Ameriku? V rámci úspor namontují ve Strakově akademii pohybová čidla a vymění staré žárovky za úsporné.  celý článek

V metropoli spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek