metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 4 °C

Úterý 29. listopadu 2022. Svátek má Zina

Větší foto
Děti (ilustrační foto)

U školky v Horáčkově ulici v Praze 4 má vzniknout nový pavilon

  12:59
V areálu školky v Horáčkově ulici by mohl vzniknout nový pavilon s třídami. Stavět by se mohlo začít příští rok, nyní chystáme projekt, řekla pražská radní Irena Ropková. V Horáčkově ulici sídlí magistrátem zřizovaná speciální školka. Podle původní dohody magistrátu a Prahy 4 se ale měla vystěhovat a radnice tu chtěla zřídit nové třídy, které jí chybí - k tomu ale nakonec nedošlo, magistrát školu asi před dvěma lety odmítl přestěhovat.

„Nepřijde mi optimální, aby naše školka sídlila v objektu, který má svěřena do správy městská část. Z provozního hlediska mi připadá, že bychom tam pavilon vybudovat měli,“ řekla radní.

Na kolik stavba nového pavilonu školky vyjde, není zatím jasné. Přesná cena vzejde až z výběrového řízení na dodavatele stavby. Stejně tak přesná podoba bude jasná až po vyhotovení projektu.

Iniciativu magistrátu vítá radnice Prahy 4, v oblasti přibývá obyvatel, a to kvůli jak nově postaveným domům, tak i další plánované výstavbě. „Budovu v Horáčkově potřebujeme, oblast se stále zahušťuje,“ řekl starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Právě v oblasti Podolí, horních Nuslí a Krče trápí radnici nedostatek míst ve školkách. „Právě proto by byla Horáčkova ideální,“ dodal.

Budova ve Znojemské nouzové řešení
V Horáčkově ulici sídlí specializovaná školka, do které chodí autistické děti nebo děti se zbytky zraku. Ta se měla původně vystěhovat a v budově zamýšlela radnice vybudovat nové třídy. Na přelomu let 2013 a 2014 ale tehdejší vedení Prahy oznámilo, že ji tam chce zachovat a následně radnici nabídla objekt ve Znojemské ulici. „Oprava Znojemské ale není ideálním řešením,“ řekla Ropková. Podle Štěpánka je budova ve Znojemské „nouzové řešení“. Objekt navíc vyžaduje rozsáhlou rekonstrukci, zdi například obsahují nebezpečný azbest.

Od roku 2009 do roku 2014 Praha 4 vytvořila 430 nových míst ve školkách. Problémy s počtem míst podle starosty nyní radnice nemá například v oblasti Záběhlic či Michle, naopak nedostatek míst je ve zmíněných lokalitách, tedy v Krči, Podolí a části Nuslí.

Komentáře

Hlavní zprávy

Žádné smutné stromky u popelnic. Vánoční jedle v květináči rychle mizí

vydáno 29. listopadu 2022  6:00,  aktualizováno  8:03

Už pošesté si lze od správců lesů pořídit vánoční stromek, který má budoucnost. Má to ale pár háčků.  celý článek

Šli jsme víc směrem k písničce, říká v rozhovoru pro deník Metro hudebník Lipo

vydáno 28. listopadu 2022  17:02

V pátek vyšlo čtvrté studiové album Jonáše Červinky. Umělec známý jako Lipo na desce Příběhy změnil několik věcí. Neobrací se už k hiphopové scéně,...  celý článek

Občas se objeví dílo, které ještě nemáme, říká v rozhovoru pro deník Metro vnuk Josefa Lady

vydáno 28. listopadu 2022  11:15

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou typicky ladovské Vánoce, které letos můžete zažít i v pražském Centru Černý Most – celá výzdoba se...  celý článek

Pražané stárnou. Pomoct má i nové centrum sociálních a zdravotních služeb na Vinohradech

vydáno 28. listopadu 2022  4:50

Na území hlavního města nastálo žije více než tři sta tisíc důchodců, tedy podle statistik asi čtvrtina populace. Center pro seniory se však v Praze...  celý článek