metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 6 °C

Neděle 27. listopadu 2022. Svátek má Xenie
Loď NIké | foto: Niké, o.s.

U Vltavy zakotví další obří loď. Vznikne na ní kulturní centrum

  10:49
U vltavského nábřeží Edvarda Beneše v Praze 7 bude od června kotvit loď s názvem Cargo Gallery, která je téměř 70 metrů dlouhá. „Na bývalé nákladní lodi vznikne kulturní centrum,“ řekl autor projektu Dan Adam. Umístění na nábřeží schválili radní Prahy 7, kteří plovoucí galerii považují za cestu, jak rozšířit nabídku kulturních akcí. Organizátoři chytají koncerty i jiné akce.

„Nápad vznikl před zhruba čtyřmi lety, kdy jsme koupili dosluhující nákladní loď Niké a začali jsme se sháněním peněz na její přestavbu,“ řekl Adam. Pod rukama řemeslníků se loď začala v přístavu v Děčíně proměňovat loni v létě. „V tuto chvíli finišujeme tak, abychom mohli loď nejpozději 22. června zakotvit v Praze,“ uvedl. Před tím se Niké přestaví v několika městech na Labi. Například v Děčíně bude na začátku června hostit koncert Dana Bárty.

Organizátoři chtějí, aby loď sloužila nejen pro koncerty, ale i pro výstavy, přednášky a divadelní představení. Součástí bude velké koncertní pódium na palubě a Cargo Café s knihovnou. „Projekt vnímáme jako zajímavou možnost zpestření kulturního života v Praze 7. Pokud se jej podaří přivést k životu, vznikne zde nové originální multifunkční kulturní centrum a zároveň dojde k oživení vltavského nábřeží, o což také usilujeme,“ řekla radní pro kulturu Hana Třeštíková. „Držíme organizátorům palce, aby jim dobře dopadla další jednání a projekt se zrealizoval,“ doplnila.

Komentáře

Hlavní zprávy

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek

Znáte tato módní pravidla? Bílá končí v září, svetr se sobem noste po adventu

vydáno 26. listopadu 2022  15:11

Přestože jsou současné módní trendy velmi všestranné, někteří lidé se stále drží přežitých dogmat a pravidel.  celý článek

Ponožky pod stromečkem? Ty upletené přímo od babiček zahřejí nohy i duši

vydáno 26. listopadu 2022  8:22

Zkušené pletařky řemeslo nejen naučí, ale také poradí, jak štupovat.  celý článek