metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.
Útok (ilustrační foto) | foto: Metro.cz

Údajný lupič z Václavského náměstí se udal sám. Jeho přítelkyně se ocitla ve finanční tísni

  13:52
Pražští policisté zadrželi lupiče, který prý minulý týden přepadl kasino na Václavském náměstí, kde ukradl několik set tisíc korun. Podezřelý se policii přihlásil sám poté, co o případu informovala média. Za loupež mu hrozí až deset let vězení. Informoval o tom dnes policejní mluvčí Jan Daněk.

Muž se podle Daňka při výslechu k činu přiznal. „Uvedl, že nechtěl nikomu ublížit, bylo to z jeho strany bezprostřední jednání a celá věc ho mrzí. Peníze, které uloupil, byly určeny pro jeho přítelkyni, která je v tíživé finanční situaci,“ uvedl Daněk. Policisté chtějí, aby soud podezřelého vzal do vazby.

Policie o případu informovala v sobotu. Lupič údajně vstoupil do kasina, pak vnikl do místnosti určené na směnu peněz a s nožem v ruce hrozil jednomu ze zaměstnanců. Odnesl si příruční trezor, kde bylo několik set tisíc korun. Přepadení bylo velmi krátké a nebyl při něm nikdo zraněn.

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy