metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 4 °C

Pondělí 28. listopadu 2022. Svátek má René

Větší foto
Kapitán Demo rozcvičuje na koncertě dav svých věrných | foto: 2media

Uklízejte, bavte se a ochutnávejte pivo. Metropoli čeká pořádně nabitý víkend

  20:54
Deník Metro vybral některé z lákavých akcí.

V sobotu i neděli má být hezky a příjemných dvacet stupňů. Babí léto láká ven. Už víte, kam vyrazíte?

Výročí

  • Už skoro 400 let uplynulo od bitvy na Bílé hoře. Armády se sice střetly 8. listopadu, připomínková akce se ale koná nyní. Bitva za účasti několika stovek účinkujících bude na Vypichu v sobotu i neděli od 15.00.

Zažít město jinak
„Udělej něco pro své okolí a zapoj se do sousedského dění.“ K tomu nabádá 15. ročník sousedských slavností Zažít město jinak. V sobotu ožijí stovky ulic v Praze i v dalších městech. Během akce dojde k vytvoření bezautomobilových zón, které se promění na místo společného setkávání. Sousedé a kolemjdoucí si tak mohou například na ulici dopřát kávu a domácí štrúdl či zhlédnout místní divadlo. Pozor, některé akce byly letos zrušeny. Podrobnosti o programu najdete na zazitmestojinak.cz.

PůlMetronome
Oslava hudby a živé kultury se koná téměř po celý měsíc na Výstavišti v rámci akce Praha Září. Originální verze původního festivalu představí pouze tuzemské hudebníky, pro které bude PůlMetronome jedna z mála letošních příležitostí hrát pro živé publikum v rámci festivalu. Už dnes vystoupí například Tata Bojs, WWW, Monika Načeva a Zdivočelí koně či Ventolin. Zítra se na pódium vrhnou Kapitán Demo Original, The Atavists či Mutanti Hledaj Východisko. Program najdete na pulmetronome.cz.

Středověk

  • Historie ožije v sobotu i na Vyšehradě. Koná se zde akce k 600. výročí bitvy o Vyšehrad. I tato akce se koná s předstihem. Vojsko krále Zikmunda Lucemburského se totiž s husity utkalo 1. listopadu 1420.
  • Návštěvníci se mohou těšit například na středověkou módní přehlídku, ukázky sokolnictví, středověkého válečnictví, zbraní i vojenského vybavení.

Pivní akce
V sobotu se přímo před restaurací Pivo Karlín uskuteční Karlínské Pivobraní. Na návštěvníky čekají ochutnávky piva i jídla. Pro nejmenší je připravena dětská zóna v podobě divadla či lezecké stěny. Více na pivokarlin.cz. Na dobré pivo můžete i na jih Prahy. Modřanský biograf pořádá přes víkend od 13 hodin Octoberfest. Nachystány budou kromě piva i bavorské speciality, jako jsou pečená kolena, sekaná nebo eintopf.

Ukliďme béčko
V sobotu se koná také velká dobrovolnická akce. Její název zní Ukliďme béčko – Trash Hero Praha uklízí okolo metra B. Iniciativa má za cíl vyčistit okolí každé z 24 stanic metra B. Úklidy neprobíhají jen v Praze. Desítky akcí se konají v rámci Celosvětového úklidového dne po celém Česku. Událost je veřejná pro všechny zájemce, stačí se zaregistrovat na stránkách uklidmecesko.cz

Komentáře

Hlavní zprávy

Občas se objeví dílo, které ještě nemáme, říká v rozhovoru pro deník Metro vnuk Josefa Lady

vydáno 28. listopadu 2022  11:15

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou typicky ladovské Vánoce, které letos můžete zažít i v pražském Centru Černý Most – celá výzdoba se...  celý článek

Pražané stárnou. Pomoct má i nové centrum sociálních a zdravotních služeb na Vinohradech

vydáno 28. listopadu 2022  4:50

Na území hlavního města nastálo žije více než tři sta tisíc důchodců, tedy podle statistik asi čtvrtina populace. Center pro seniory se však v Praze...  celý článek

Najdou se veselé espézetky i u pražských dopravců? Rebel je zatím pouze jeden

vydáno 27. listopadu 2022  10:12

Hanlivé texty na registrační značky autobusů nepatří. I přesto by se tam mohly zcela legálně objevovat.  celý článek

Neúspornost. Správce lamp nakoupí elektřinu raději sám, bude ji i vyrábět

vydáno 27. listopadu 2022  7:58

Lampy se sodíkovými výbojkami či LED zdroji společně po celé metropoli spotřebují zhruba padesát čtyři gigawattů ročně.  celý článek