metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 30 °C

Pondělí, 21. června 2021. Svátek má Alois.

Větší foto
Kapitán Demo rozcvičuje na koncertě dav svých věrných | foto: 2media

Uklízejte, bavte se a ochutnávejte pivo. Metropoli čeká pořádně nabitý víkend

  20:54
Deník Metro vybral některé z lákavých akcí.

V sobotu i neděli má být hezky a příjemných dvacet stupňů. Babí léto láká ven. Už víte, kam vyrazíte?

Výročí

  • Už skoro 400 let uplynulo od bitvy na Bílé hoře. Armády se sice střetly 8. listopadu, připomínková akce se ale koná nyní. Bitva za účasti několika stovek účinkujících bude na Vypichu v sobotu i neděli od 15.00.

Zažít město jinak
„Udělej něco pro své okolí a zapoj se do sousedského dění.“ K tomu nabádá 15. ročník sousedských slavností Zažít město jinak. V sobotu ožijí stovky ulic v Praze i v dalších městech. Během akce dojde k vytvoření bezautomobilových zón, které se promění na místo společného setkávání. Sousedé a kolemjdoucí si tak mohou například na ulici dopřát kávu a domácí štrúdl či zhlédnout místní divadlo. Pozor, některé akce byly letos zrušeny. Podrobnosti o programu najdete na zazitmestojinak.cz.

PůlMetronome
Oslava hudby a živé kultury se koná téměř po celý měsíc na Výstavišti v rámci akce Praha Září. Originální verze původního festivalu představí pouze tuzemské hudebníky, pro které bude PůlMetronome jedna z mála letošních příležitostí hrát pro živé publikum v rámci festivalu. Už dnes vystoupí například Tata Bojs, WWW, Monika Načeva a Zdivočelí koně či Ventolin. Zítra se na pódium vrhnou Kapitán Demo Original, The Atavists či Mutanti Hledaj Východisko. Program najdete na pulmetronome.cz.

Středověk

  • Historie ožije v sobotu i na Vyšehradě. Koná se zde akce k 600. výročí bitvy o Vyšehrad. I tato akce se koná s předstihem. Vojsko krále Zikmunda Lucemburského se totiž s husity utkalo 1. listopadu 1420.
  • Návštěvníci se mohou těšit například na středověkou módní přehlídku, ukázky sokolnictví, středověkého válečnictví, zbraní i vojenského vybavení.

Pivní akce
V sobotu se přímo před restaurací Pivo Karlín uskuteční Karlínské Pivobraní. Na návštěvníky čekají ochutnávky piva i jídla. Pro nejmenší je připravena dětská zóna v podobě divadla či lezecké stěny. Více na pivokarlin.cz. Na dobré pivo můžete i na jih Prahy. Modřanský biograf pořádá přes víkend od 13 hodin Octoberfest. Nachystány budou kromě piva i bavorské speciality, jako jsou pečená kolena, sekaná nebo eintopf.

Ukliďme béčko
V sobotu se koná také velká dobrovolnická akce. Její název zní Ukliďme béčko – Trash Hero Praha uklízí okolo metra B. Iniciativa má za cíl vyčistit okolí každé z 24 stanic metra B. Úklidy neprobíhají jen v Praze. Desítky akcí se konají v rámci Celosvětového úklidového dne po celém Česku. Událost je veřejná pro všechny zájemce, stačí se zaregistrovat na stránkách uklidmecesko.cz

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Práci u nás bych svým známým doporučila, říká zaměstnankyně Novavax CZ

vydáno 21. června 2021

Rozhovor s Lucií B. o tom, jaké je to pracovat pro globální farmaceutickou společnost Novavax CZ.  celý článek

Mydlář se vrací na náměstí. Od popravy 27 českých pánů uplynulo čtyři sta let

vydáno 20. června 2021  21:45

V listopadu loňského roku uplynula čtyři století od bitvy na Bílé hoře. A toto pondělí je to i stejná doba od popravy 27 českých pánů na Staroměstském...  celý článek

Jak jsem držel v ruce slavných sedm deka gymnastického zlata z olympiády v Berlíně 1936

PRAHA? AHA!
vydáno 20. června 2021  11:26

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

„Kanya vyšla z mých zkušeností,“ říká režisérka o svém filmu nominovaného na studentského Oscara

vydáno 20. června 2021  10:26

Patnáctiminutový snímek Kanya byl nominován na studentského Oscara. Samotný děj pojednává o dospívající dívce, kterou svazují indické tradice. Režisérka...  celý článek

Vaše fotky z Prahy