metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 17 °C

Sobota, 24. října 2020. Svátek má Nina.
Kapitán Demo rozcvičuje na koncertě dav svých věrných
Větší foto
Kapitán Demo rozcvičuje na koncertě dav svých věrných | foto: 2media

Uklízejte, bavte se a ochutnávejte pivo. Metropoli čeká pořádně nabitý víkend

17. září 2020  20:54
Deník Metro vybral některé z lákavých akcí.

V sobotu i neděli má být hezky a příjemných dvacet stupňů. Babí léto láká ven. Už víte, kam vyrazíte?

Výročí

  • Už skoro 400 let uplynulo od bitvy na Bílé hoře. Armády se sice střetly 8. listopadu, připomínková akce se ale koná nyní. Bitva za účasti několika stovek účinkujících bude na Vypichu v sobotu i neděli od 15.00.

Zažít město jinak
„Udělej něco pro své okolí a zapoj se do sousedského dění.“ K tomu nabádá 15. ročník sousedských slavností Zažít město jinak. V sobotu ožijí stovky ulic v Praze i v dalších městech. Během akce dojde k vytvoření bezautomobilových zón, které se promění na místo společného setkávání. Sousedé a kolemjdoucí si tak mohou například na ulici dopřát kávu a domácí štrúdl či zhlédnout místní divadlo. Pozor, některé akce byly letos zrušeny. Podrobnosti o programu najdete na zazitmestojinak.cz.

PůlMetronome
Oslava hudby a živé kultury se koná téměř po celý měsíc na Výstavišti v rámci akce Praha Září. Originální verze původního festivalu představí pouze tuzemské hudebníky, pro které bude PůlMetronome jedna z mála letošních příležitostí hrát pro živé publikum v rámci festivalu. Už dnes vystoupí například Tata Bojs, WWW, Monika Načeva a Zdivočelí koně či Ventolin. Zítra se na pódium vrhnou Kapitán Demo Original, The Atavists či Mutanti Hledaj Východisko. Program najdete na pulmetronome.cz.

Středověk

  • Historie ožije v sobotu i na Vyšehradě. Koná se zde akce k 600. výročí bitvy o Vyšehrad. I tato akce se koná s předstihem. Vojsko krále Zikmunda Lucemburského se totiž s husity utkalo 1. listopadu 1420.
  • Návštěvníci se mohou těšit například na středověkou módní přehlídku, ukázky sokolnictví, středověkého válečnictví, zbraní i vojenského vybavení.

Pivní akce
V sobotu se přímo před restaurací Pivo Karlín uskuteční Karlínské Pivobraní. Na návštěvníky čekají ochutnávky piva i jídla. Pro nejmenší je připravena dětská zóna v podobě divadla či lezecké stěny. Více na pivokarlin.cz. Na dobré pivo můžete i na jih Prahy. Modřanský biograf pořádá přes víkend od 13 hodin Octoberfest. Nachystány budou kromě piva i bavorské speciality, jako jsou pečená kolena, sekaná nebo eintopf.

Ukliďme béčko
V sobotu se koná také velká dobrovolnická akce. Její název zní Ukliďme béčko – Trash Hero Praha uklízí okolo metra B. Iniciativa má za cíl vyčistit okolí každé z 24 stanic metra B. Úklidy neprobíhají jen v Praze. Desítky akcí se konají v rámci Celosvětového úklidového dne po celém Česku. Událost je veřejná pro všechny zájemce, stačí se zaregistrovat na stránkách uklidmecesko.cz

Komentáře

Hlavní zprávy

Zóny v Malešicích jsou vyznačovány velmi nedbale. TSK slibuje, že se sem vrátí

Takhle byla označena modrá zóna v Malešicích v ulici Limuzská
vydáno 23. října 2020  19:54

Když se v hlavním městě objevují na vozovce zbrusu nové čáry pro parkování, nebývá z toho obvykle spousta čtenářů deníku Metro dvakrát nadšená.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Chicagský tribunál je buldozerem žebříčků. Na Netflixu i ČSFD

Sacha Baron Cohen (vlevo) a Jeremy Strong Strážce streamu
vydáno 23. října 2020  15:27

Už jste stihli zkouknout Chicagský tribunál? Pokud ne, tak to určitě brzy napravte. Tohle soudní drama, které je od minulého pátku k vidění na internetové...  celý článek

Ostuda města? Ne, pouze zkratka

Cyklisté si tudy cestu zkracují. Napsali jste nám
vydáno 23. října 2020  10:59

Mapy.cz radí projet pole. Cedule na místě však vedou kolem.  celý článek

Stylově i v tričku velkém jako padák

Oversized péřovka, H&M
vydáno 23. října 2020  5:45

Oversize móda umí zamotat hlavu. Jak na ni vám poradí Metro.  celý článek

Vaše fotky z Prahy