metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 14 °C

Čtvrtek 30. března 2023. Svátek má Arnošt
V sobotu ovládnou most umělci. Budou kreslit. | foto: Viky Mishchenko

Umělci zamíří na Karlův most. Budou zde na protest kreslit

  11:52
Spor mezi mladými umělci a sdružením, které dohlíží na Karlův most, pokračuje. V sobotu se uskuteční akce kreslířů, kteří zamíří na Karlův most . Na protest zde budou "házet" na papír vše, co jim přijde na oči.

Před nedávnem se dostali umělci, kteří zadarmo portrétovali kolemjdoucí na nejznámějším pražském mostě do křížku se Sdružením výtvarníků Karlova mostu. To je z místa vykázalo, protože neměli ke své činnosti povolení. Rozhořčení umělci proto v sobotu opět vyrazí kreslit na Karlův most na protest proti podle nich nesmyslným pravidlům. "Budeme čmárat, co nám padne do oka, lidi, domy, příšerky, portréty kolemjdoucích. A když se nám bude chtít rozdávat, tak budeme rozdávat. A když ne, tak ne. Zapojit se může kdokoli, i domeček jedním tahem se počítá," svolávají se kreslíři na Facebooku.

Účast na akci skrze sociální síť potvrdilo zatím přes 60 lidí. Dalších 75 se možná dostaví. "Sraz bude ve 14 hodin na náměstí Jana Palacha u schodů před Rudolfinem. Po chvíli se přesunem směr Karlův most," dodávají účastníci akce. Ti se na mostě rozptýlí, aby nepřekáželi kolemjdoucím a nebránili jim v průchodu.

Sdružení při posledním incidentu přiznalo, že se dohadování sklonilo špatným směrem. "Ze strany kreslířů se podle nás jednalo spíše o provokaci. Naši lidé jí bohužel podlehli," řekl Metru Roman Kotrč ze Sdružení výtvarníků Karlova mostu. Ten však zároveň upozornil na to, že video kreslířů bylo sestříhané a chybí v něm několik pasáží. "My nikomu nezakazujeme, aby na mostě kreslil pro vlastní účely. Běžně tu kreslí studenti architektury, děti a další," dodává Kotrč.

Komentáře

Hlavní zprávy

Velmi oblíbený dopravce Martin Uher. Pendleři jej rozhodně chtějí dál

vydáno 30. března 2023  5:09

Ukončí Martin Uher své více než tři desítky let trvající působení na Mníšecku a Dobříšsku? Tahle otázka pálí mnohé pendlery, kteří z oblasti denně cestují...  celý článek

Nahlédněte do velkolepé barokní knihovny. Ráno je to jenom za polovinu

vydáno 29. března 2023  20:20

Prague City Tourism rozšiřuje svou nabídku o turistickou trasu v Klementinu.  celý článek

Jak se chovat k čerstvé mamince? Šestinedělí je pořád ještě velké tabu

vydáno 29. března 2023  18:10

Péči porodní asistentky si ženy musí platit samy.  celý článek

Sportovní turistika přináší skrytě miliardy do pokladen. Největším magnetem je Praha

vydáno 29. března 2023  13:30

Nehlučí v ulicích do ranních hodin a skryté kouty nejsou cítit jejich zvratky. Existuje druh návštěvníků, který Česku slušně vydělává.   celý článek