metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 21 °C

Pondělí, 2. srpna 2021. Svátek má Gustav.
Umění potřebujeme i za koronaviru. V domě Radost si to dobře uvědomují | foto: Dům Radost

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Umění potřebujeme i za koronaviru. V domě Radost si to dobře uvědomují

Komerční sdělení Veřejně přístupné prostory žižkovského domu Radost jsou i v době koronavirové pandemie díky spolupráci s The Chemistry Gallery pojaty jako otevřená galerie s celoročním kulturním programem.

V každém z jedenácti pater domu jsou k vidění sochy nejlepších umělců dneška, v koridoru vstupní haly bývají pravidelně volně přístupné výstavy obrazů. Tyto aktivity v žižkovském mrakodrapu mají pokračovat i po nutné a plánované rekonstrukci.

V tuto chvíli jsou v domě Radost k vidění sochy pod hlavičkou ART PRAGUE Sculpture 2020. Dům Radost se totiž stal partnerem tradiční přehlídky umění a návštěvníci si tak teď v každém z jedenácti pater domu mohou prohlédnout jednu instalaci. Umění na chodbách doplnilo již zavedený výstavní prostor ve vstupní hale domu. „Nové expozice realizujeme každé tři měsíce. Doufám, že tímto vznikla určitá tradice a podobné výstavy budeme v domě Radost pořádat i nadále,“ říká k dramaturgii instalací umělecký kurátor Petr Hájek z pražské The Chemistry Gallery.

Umění potřebujeme i za koronaviru. V domě Radost si to dobře uvědomují

Ten si prostory domu Radost oblíbil, protože umožňují dostat umění i k lidem, kteří by za ním běžně do galerie nevyrazili. Současní majitelé funkcionalistické budovy na Žižkově s ním na pořádání výstav spolupracují již od poloviny roku 2019. „Když vidím prázdné zdi, mám potřebu je zaplnit. Potenciál prostoru, jakým je Radost, spočívá v možnostech jeho uměleckého a kulturního využití. To místu vdechuje zcela nový náboj a tvoří jeho nadčasovou hodnotu,“ přibližuje pozadí myšlenky vystavovat obrazy a sochy v domě Petr Hájek.

„Výstavní prostor v domu Radost je určitě specifický, ale díky tomu, že jsme vstupní halu přizpůsobili tomu, aby v ní mohly probíhat výstavy, jde o jasně definovaný prostor, který umožňuje hravou a dynamickou instalaci obrazů. Někteří autoři navíc tvoří díla již přímo pro toto místo a mohou tak dopředu s rozložením výstavního prostoru v Radosti počítat,“ dodává Hájek.

Výstavy i po rekonstrukci

Dům nyní čeká plánovaná rekonstrukce, která má budově z roku 1934 vdechnout život, přizpůsobit ji potřebám 21. století a účelně ji začlenit do dynamicky se rozvíjející oblasti dolního Žižkova „Jsem moc rád, že se nám spolupráce s The Chemistry osvědčila a máme pozitivní ohlasy i ze strany návštěvníků a nájemců. Obzvláště teď, kdy jsou všechny galerie vzhledem k opatřením zavřené, je o výstavy v domě Radost velký zájem. Dům je ale momentálně v nevyhovujícím technickém stavu, takže se moc těším, až pro umělecké aktivity vytvoříme lepší zázemí a budeme je do budoucna moci ještě rozšířit,“ vysvětluje jeden z majitelů domu Martin Louda.

Umění potřebujeme i za koronaviru. V domě Radost si to dobře uvědomují

Na pokračování výstav po rekonstrukci domu se umělecký kurátor pražské The Chemistry Gallery Petr Hájek těší. „V zahraničních metropolích fungují podobně velké a zajímavé domy jako kulturní společenská centra a konkrétně umění je skvělé oživení takového projektu,“ dodává.

To nakonec odpovídá záměru majitelů domu, podle nichž by objekt v budoucnu měl představovat moderní společenské centrum dolního Žižkova a poskytovat místní komunitě řadu služeb včetně kulturního zázemí.

Výstavu soch v rámci ART Prague Sculpture 2020 můžete navštívit po celý den v domě Radost na náměstí Winstona Churchilla na pražském Žižkově.

Umění potřebujeme i za koronaviru. V domě Radost si to dobře uvědomují

Hlavní zprávy

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

K létu patří nejen dovolená, ale také víc sexuálních hrátek. Pozor na pohlavní choroby!

vydáno 1. srpna 2021  6:00

Volnější oděv, víc odhalená, často do bronzova opálená těla. Letní období víc podněcuje erotickou fantazii. „Všiml jsi si, kolik těch našich holek chodí...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám