metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.
Umění potřebujeme i za koronaviru. V domě Radost si to dobře uvědomují | foto: Dům Radost

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Umění potřebujeme i za koronaviru. V domě Radost si to dobře uvědomují

Komerční sdělení Veřejně přístupné prostory žižkovského domu Radost jsou i v době koronavirové pandemie díky spolupráci s The Chemistry Gallery pojaty jako otevřená galerie s celoročním kulturním programem.

V každém z jedenácti pater domu jsou k vidění sochy nejlepších umělců dneška, v koridoru vstupní haly bývají pravidelně volně přístupné výstavy obrazů. Tyto aktivity v žižkovském mrakodrapu mají pokračovat i po nutné a plánované rekonstrukci.

V tuto chvíli jsou v domě Radost k vidění sochy pod hlavičkou ART PRAGUE Sculpture 2020. Dům Radost se totiž stal partnerem tradiční přehlídky umění a návštěvníci si tak teď v každém z jedenácti pater domu mohou prohlédnout jednu instalaci. Umění na chodbách doplnilo již zavedený výstavní prostor ve vstupní hale domu. „Nové expozice realizujeme každé tři měsíce. Doufám, že tímto vznikla určitá tradice a podobné výstavy budeme v domě Radost pořádat i nadále,“ říká k dramaturgii instalací umělecký kurátor Petr Hájek z pražské The Chemistry Gallery.

Umění potřebujeme i za koronaviru. V domě Radost si to dobře uvědomují

Ten si prostory domu Radost oblíbil, protože umožňují dostat umění i k lidem, kteří by za ním běžně do galerie nevyrazili. Současní majitelé funkcionalistické budovy na Žižkově s ním na pořádání výstav spolupracují již od poloviny roku 2019. „Když vidím prázdné zdi, mám potřebu je zaplnit. Potenciál prostoru, jakým je Radost, spočívá v možnostech jeho uměleckého a kulturního využití. To místu vdechuje zcela nový náboj a tvoří jeho nadčasovou hodnotu,“ přibližuje pozadí myšlenky vystavovat obrazy a sochy v domě Petr Hájek.

„Výstavní prostor v domu Radost je určitě specifický, ale díky tomu, že jsme vstupní halu přizpůsobili tomu, aby v ní mohly probíhat výstavy, jde o jasně definovaný prostor, který umožňuje hravou a dynamickou instalaci obrazů. Někteří autoři navíc tvoří díla již přímo pro toto místo a mohou tak dopředu s rozložením výstavního prostoru v Radosti počítat,“ dodává Hájek.

Výstavy i po rekonstrukci

Dům nyní čeká plánovaná rekonstrukce, která má budově z roku 1934 vdechnout život, přizpůsobit ji potřebám 21. století a účelně ji začlenit do dynamicky se rozvíjející oblasti dolního Žižkova „Jsem moc rád, že se nám spolupráce s The Chemistry osvědčila a máme pozitivní ohlasy i ze strany návštěvníků a nájemců. Obzvláště teď, kdy jsou všechny galerie vzhledem k opatřením zavřené, je o výstavy v domě Radost velký zájem. Dům je ale momentálně v nevyhovujícím technickém stavu, takže se moc těším, až pro umělecké aktivity vytvoříme lepší zázemí a budeme je do budoucna moci ještě rozšířit,“ vysvětluje jeden z majitelů domu Martin Louda.

Umění potřebujeme i za koronaviru. V domě Radost si to dobře uvědomují

Na pokračování výstav po rekonstrukci domu se umělecký kurátor pražské The Chemistry Gallery Petr Hájek těší. „V zahraničních metropolích fungují podobně velké a zajímavé domy jako kulturní společenská centra a konkrétně umění je skvělé oživení takového projektu,“ dodává.

To nakonec odpovídá záměru majitelů domu, podle nichž by objekt v budoucnu měl představovat moderní společenské centrum dolního Žižkova a poskytovat místní komunitě řadu služeb včetně kulturního zázemí.

Výstavu soch v rámci ART Prague Sculpture 2020 můžete navštívit po celý den v domě Radost na náměstí Winstona Churchilla na pražském Žižkově.

Umění potřebujeme i za koronaviru. V domě Radost si to dobře uvědomují

Hlavní zprávy

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Vaše fotky z Prahy