metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.

Dalších 28 fotografií v galerii
Barrandovské terasy (březen 2021) | foto: Jaroslav Bzenecký

UNIKÁTNÍ GALERIE: Vzhůru do nebes. Ukážeme vám Prahu z jeřábů

  15:23
Chodíme kolem nich každý den. Jsou součástí města. Stavební jeřáby dřou nad historickým centrem i uprostřed brownfieldů. Už je ani nevnímáme. Občas se jen zasněně podíváme směrem ke kabině jeřábníka a zatoužíme vidět svět z jeho „kanceláře“. Deník Metro proto oslovil firmu Kranimex, která nabízí prodej a pronájem stavebních věžových jeřábů Liebherr. Chtěli jsme od společnosti získat pár fotek z výšky.

Firma Kranimex byla trefa do černého. Pracuje v ní totiž i Jaroslav Bzenecký, který to umí nejen s jeřábem, ale také s foťákem. Pro deník Metro vyfotil z výšky i jednu z nejpropíranějších staveb současnosti. Ve 30. letech 20. století byly Barrandovské terasy vyhledávaným místem nejen pražské smetánky. V současnosti je komplex rekonstruován. Kolem vyhlídkové restaurace navíc rostou nové apartmány a hotel s podzemním parkovištěm.

Jeřáby Kranimex se podílejí na spoustě staveb nejen v Praze. Díky tomu má pan Bzenecký úžasné záběry z míst, kam se jen tak někdo nedostane. Snímek má i z rekonstrukce historické budovy Národního muzea. Fotka je z roku 2016. Ještě o tři roky starší je snímek z rohu Národní a Mikulandské. Netradiční výhled nabízí fotka z rekonstrukce mateřské školy v Letenské ulici na Malé Straně. Originální výhled je i z jeřábu nad domem U Sixtů kousek od Staroměstského náměstí.

Do výšin stoupá Jaroslav Bzenecký už 24 let. Díky svému koníčku má z kabiny úžasné fotografie. Po žebříku si totiž občas do práce vezme i foťák a díky tomu, že roky fotí profesionálně, jsou jeho záběry dokonalá podívaná. Povedené kousky však umí i „v přízemí“. Však z jeho fotek jeřábů pravidelně vzniká firemní kalendář. Nenechte se ale zmýlit. Pan Bzenecký fotí nejen žluté pracovní věže. V jeho portfoliu najdete svatby, krajinu, ale i modelky nebo slečny, které chtějí fotky od profíka. Chcete-li je vidět, mrkněte na jeho Facebook. Stačí zadat heslo @JaroslavBzeneckyphotographer.

Celou fotogalerii unikátních fotek najdete zde.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Vaše fotky z Prahy