metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 2 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Útok na pokladny se kvůli levnější jízdence MHD nekonal

  7:52
Levnější jízdné zatím nechalo cestující MHD relativně klidné. Za prvních 24 hodin prodeje si roční jízdné za 3650 korun koupilo přes 1700 lidí. Fronty se u předprodejních míst během dne netvořily.

Změny v září

Intervaly noční MHD se zkrátí z půlhodiny na 20 minut.

  • Změna, která začne platit od 1. září letošního roku, se týká všech devíti nočních tramvají a šesti nejvytíženějších autobusových linek.
  • Upravený provoz se bude testovat po dobu čtyř měsíců, změna přijde na 5,6 milionu korun. Podle náměstka primátorky Petra Dolínka to vyjde levněji, než kdyby se prodloužil provoz metra.
  • Od září bude také tramvajová linka 5 trvale jezdit v dvouvozových soupravách. 

„Lidé asi čekají, až jim doběhne kupon, který zrovna mají,“ zauvažovala Daniela Vrbová, pokladní ze stanice Želivského. Útok na pokladny se nekonal i proto, že levnější roční kupon si zatím mohou koupit pouze cestující, kteří využívají Opencard. Lidé, kteří mají zalaminátovanou průkazku, si pro papírový kupon mohou zajít až 1. července.

V ten den totiž levnější roční kupony začínají v MHD platit. Přesto si většinu ze 1731 kuponů koupili lidi u okýnek DPP. Přesně šlo o 1205 kuponů. Přes internetový obchod DPP to pak bylo 526 kuponů. „Zatím neevidujeme v rámci prodeje žádné potíže,“ řekl dnes dopoledne mluvčí DPP Jiří Štábl.

První prázdninový den ale nezlevní jen tramvajenka, ale přinese i několik dalších změn. Ty ocení hlavně rodiče s malými dětmi a pejskaři.

Doprovod dítěte do tří let bude pražskou MHD cestovat zcela zdarma. Stačí, jen aby u sebe měl speciální průkaz dítěte s aktuální fotkou, jménem, příjmením a datem narození.

Od 1. července ušetří i majitelé psů. Nově nebude nutné kupovat čtyřnohému cestujícímu jízdenku. Zadarmo však můžou s jedním páníčkem cestovat maximálně dva psi. Novinky sice cestující bezesporu potěší. Není však jisté, jak dlouho budou platit. Vedení metropole uvádí, že zmiňované slevy vyzkouší na dva roky a podle toho, jaký vliv bude mít nižší cena jízdného na kasu dopravního podniku, se pražští radní rozhodnou, co dál.

Komentáře

Hlavní zprávy

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek

Kolegové na sebe mohou zjistit cokoli. U tiskáren se povalují i daňová přiznání nebo výplatní pásky

vydáno 7. února 2023  12:37

Nikdy nezjišťujte, koho vaši kolegové volili, kdy mají narozeniny a kolik berou. Je to neslušné. Přijít na to ale není zase až tak složité.  celý článek

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek