metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 22 °C

Pondělí, 15. července 2019. Svátek má Jindřich.
Metronom na Letné.
Větší foto
Metronom na Letné. | foto: Jan GrofMetro.cz

Útoky u Stalina. Bitkaři se mohou přesunout dál

8. července 2019  5:55 Marek Peška Metro.cz
Skupina mladých agresorů řádí kolem bývalého pomníku.

Podle policejních čísel jsou Holešovice, respektive Letná, jednou z nejbezpečnějších míst v Praze. Statistiky ale nyní přepisují přibývající útoky skupiny mladých agresorů. Podle webu Skaterock.cz tam posledních pár týdnů bijí a okrádají skejťáky mladíci ve věku od 15 do 20 let. Poslední incident se stal v první červencový den, kdy skupina napadla dva skejťáky. Podle webu se do bitky vždy zapojí všichni útočníci. V tomto případě jednoho kluka zmlátilo pět agresivních mladíků.

Podle informací se za poslední dobu událo deset podobných útoků. „Situace v Letenských sadech má pro nás absolutní prioritu. Opakovaně jsem jednal se státní i městskou policií a všichni tomu věnujeme maximální úsilí. Nyní probíhá vyšetřování a další koordinované postupy, o kterých nemohu mluvit, abych nemařil práci policie,“ řekl deníku Metro starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Jaké konkrétní postupy policie zvolila, nechtěl s ohledem na probíhající vyšetřování přiblížit ani mluvčí české policie Jan Daněk. „Policisté se na tuto lokalitu více zaměří,“ sdělil krátce s tím, že naposledy tu policie byla před prázdninami v rámci celorepublikové akce HAD 2019 při které se zaměřila na opilé děti. „Pachatelům hrozí za výtržnictví dva roky, za ublížení na zdraví tři a například za loupež až deset let odnětí svobody. U mladistvých je pak sazba poloviční,“ uvedl k aktuálnímu problému na Stalinovi Daněk.

Zvýšené bezpečnostní opatření přijala i městská policie Prahy 7. „Naši strážníci spolupracují s kolegy z Útvaru psovodů, a to převážně v nočních hodinách,“ řekla mluvčí pražských strážníků Michaela Teplá. Že policie, jak ta městská tak státní zvýšila opatření, bylo vidět o víkendu. U Stalina stála policejní auta a několik mužů zákona. Podle radního Ondřeje Mirovského, který má na starost bezpečnost a prevenci kriminality, si parta agresorů místo vybrala náhodně. „Jedná se o mladistvé, kteří nejsou zaměřeni proti skejtové komunitě, ale spíše náhodně si vybijí agresi na okolí,“ řekl pro deník Metro.

Že se jedná o náhodný výběr místa naznačují i diskuze na sociálních sítích. Na nich například zaznělo, že se skupina pohybuje na více místech v Praze. Na čas se usadí na nějakém území a tam místní terorizuje. Starosta Čižinský vyzývá, aby se nikdo nesnažil vzít spravedlnost do svých rukou a vše hlásil policii, protože tak se zvyšuje šance, jak skupinu útočníků chytit.

Nebezpečná Letná?

  • Policie eviduje zvýšený počet přestupků a trestných činů.
  • Praha 7 patří mezi nejbezpečnější části města. Proto je situace na Letné výjimečná. Podle policie se jedná o fenomén letošního léta. „Mezi sebou se tam fackují i holky,“ uvedl pro iROZHLAS.cz policejní mluvčí Daněk.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nejvíc plýtváme s oblečením, jídlem a časem, říká student sociologie

Alvin Korčák
vydáno 15. července 2019  16:21

Vyznává minimalismus a na přednáškách nabízí i dalším lidem cesty, jak snížit počet věcí, které ani nepotřebují. V rozhovoru pro deník Metro mluvil mladý...  celý článek

Sbohem, Sheldone! Seriálový fenomén končí

Celá parta
vydáno 15. července 2019  13:11

Poslední epizoda seriálu Teorie velkého třesku bude dnes večer k vidění na stanici Prima Cool.  celý článek

Hon na správce rozbitých schůdků trval téměř měsíc

Děravý a bez nájezdu.
vydáno 15. července 2019  10:03

Rozbité chodníky, přerostlá zeleň nebo špatně značené přechody. To jsou časté nešvary, jejichž fotografie pravidelně zasílají čtenáři do rubriky Metro...  celý článek

Bulli bude vozit orosené poklady ze všech koutů Česka

Zleva: Jan „Johny“ Pavliš, Ivo Krejčiřík a Jirka Žardecký
vydáno 15. července 2019  5:44

Česko je známé i díky svému pivu. Většinou ale lidé sáhnou po „komerční“ značce. To se rozhodli změnit tři kamarádi z Brna. „Renovujeme staré hippie auto...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám