metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 29 °C

Pondělí, 22. července 2019. Svátek má Magdaléna.
Metronom na Letné.
Větší foto
Metronom na Letné. | foto: Jan GrofMetro.cz

Útoky u Stalina. Bitkaři se mohou přesunout dál

8. července 2019  5:55 Marek Peška Metro.cz
Skupina mladých agresorů řádí kolem bývalého pomníku.

Podle policejních čísel jsou Holešovice, respektive Letná, jednou z nejbezpečnějších míst v Praze. Statistiky ale nyní přepisují přibývající útoky skupiny mladých agresorů. Podle webu Skaterock.cz tam posledních pár týdnů bijí a okrádají skejťáky mladíci ve věku od 15 do 20 let. Poslední incident se stal v první červencový den, kdy skupina napadla dva skejťáky. Podle webu se do bitky vždy zapojí všichni útočníci. V tomto případě jednoho kluka zmlátilo pět agresivních mladíků.

Podle informací se za poslední dobu událo deset podobných útoků. „Situace v Letenských sadech má pro nás absolutní prioritu. Opakovaně jsem jednal se státní i městskou policií a všichni tomu věnujeme maximální úsilí. Nyní probíhá vyšetřování a další koordinované postupy, o kterých nemohu mluvit, abych nemařil práci policie,“ řekl deníku Metro starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Jaké konkrétní postupy policie zvolila, nechtěl s ohledem na probíhající vyšetřování přiblížit ani mluvčí české policie Jan Daněk. „Policisté se na tuto lokalitu více zaměří,“ sdělil krátce s tím, že naposledy tu policie byla před prázdninami v rámci celorepublikové akce HAD 2019 při které se zaměřila na opilé děti. „Pachatelům hrozí za výtržnictví dva roky, za ublížení na zdraví tři a například za loupež až deset let odnětí svobody. U mladistvých je pak sazba poloviční,“ uvedl k aktuálnímu problému na Stalinovi Daněk.

Zvýšené bezpečnostní opatření přijala i městská policie Prahy 7. „Naši strážníci spolupracují s kolegy z Útvaru psovodů, a to převážně v nočních hodinách,“ řekla mluvčí pražských strážníků Michaela Teplá. Že policie, jak ta městská tak státní zvýšila opatření, bylo vidět o víkendu. U Stalina stála policejní auta a několik mužů zákona. Podle radního Ondřeje Mirovského, který má na starost bezpečnost a prevenci kriminality, si parta agresorů místo vybrala náhodně. „Jedná se o mladistvé, kteří nejsou zaměřeni proti skejtové komunitě, ale spíše náhodně si vybijí agresi na okolí,“ řekl pro deník Metro.

Že se jedná o náhodný výběr místa naznačují i diskuze na sociálních sítích. Na nich například zaznělo, že se skupina pohybuje na více místech v Praze. Na čas se usadí na nějakém území a tam místní terorizuje. Starosta Čižinský vyzývá, aby se nikdo nesnažil vzít spravedlnost do svých rukou a vše hlásil policii, protože tak se zvyšuje šance, jak skupinu útočníků chytit.

Nebezpečná Letná?

  • Policie eviduje zvýšený počet přestupků a trestných činů.
  • Praha 7 patří mezi nejbezpečnější části města. Proto je situace na Letné výjimečná. Podle policie se jedná o fenomén letošního léta. „Mezi sebou se tam fackují i holky,“ uvedl pro iROZHLAS.cz policejní mluvčí Daněk.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Dveře únikovek nezamykají“

Petr Hučík (druhý zleva)
vydáno 22. července 2019  11:25

Kvůli požáru přišlo začátkem tohoto roku o život pět mladých Polek. Navštívily totiž jednu z únikových her v místním zábavním centru a kvůli nedodržení...  celý článek

Ženská parkovací místa. Podle restaurace jsou bezpečnější

Parkovací místa pro ženy
vydáno 22. července 2019  5:55

Testy ukazují, že ženy jsou na parkovištích opatrnější. Potřebují ale místo.  celý článek

Ohníček, barvičky i umělá krev. Vyzkoušeli jsme si Chemii hrou

Redaktorka na workshopu Chemie hrou.
vydáno 21. července 2019  6:02

Na Veletrhu vědy, který začátkem června proběhl v Praze, si návštěvníci mohli prohlédnout hodně věcí, ať už je baví biologie, medicína, nebo astronomie....  celý článek

Sonda do duše českého nohejbalu: Už není sportem pro pivaře

Memoriál Jardy Svobody, tradiční turnaj na osadě Havran se letos konal už po...
vydáno 20. července 2019  6:57

„Chlapi, dáme pivko a čutneme si nohec? Já s bráchou proti vám všem, o panáka!“ Tohle je sonda do duše českého nohejbalu, za kterou v létě možná dostaneme...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám