metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 26 °C

Sobota 13. srpna 2022. Svátek má Alena

V areálu parku Nového zámku Kinských vystoupí Ondřej Havelka a Melody Makers. Přiveze svůj program Swing nylonového věku pokračuje!

  20:10
Kostelec nad Orlicí (Rychnovsko) 28. června 2022 (PROTEXT) - Koncerty pod širým nebem patří k tradiční programové nabídce letních akcí v kulturním centru Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Agentura majitele zámku Františka Kinského KINSKÝ Art Media letos uvede tři žánrově pestré večery. Sérii koncertů na letní scéně v areálu zámeckého parku zahájí zpěvák, speaker a tanečník Ondřej Havelka se svým swingovým orchestrem Melody Makers, a to úspěšným programem SWING NYLONOVÉHO VĚKU pokračuje! již ve čtvrtek 30. června. Koncert začne ve 21:00 hodin.

Nylonový věk: tak nazval Josef Škvorecký první tři poválečná léta. Byly to roky všeobecné euforie ze znovu nabyté svobody. Jejím symbolem se pro většinu mladých lidí stal swing. Hudba českých big bandů Karla Vlacha, Emila Ludvíka nebo Ladislava Habarta dosáhla v té době vynikající úrovně (než byla po roce 1948 striktně omezena cenzurou). Novelu Konec nylonového věku napsal Josef Škvorecký v roce 1950 v Náchodě. Děj se odehrává po komunistickém převratu v roce 1948, konkrétně v Reprezentačním domě (dnešním Obecním domě na náměstí Republiky v Praze), a to na posledním plese Amerického ústavu. Námětem novely jsou spletité vztahy milostného trojúhelníku manželů Roberta a Ireny Hillmanových a Irenina bývalého přítele a nápadníka Samuela Gellena i dalších představitelů aristokratické mládeže popisované na pozadí společenské zábavy podbarvené swingovou hudbou. „A právě atmosféru poválečných časů a vybraných způsobů připomene jedinečný koncert s autentickou interpretací a stylizovanou show interpretů v dobových kostýmech a účesech, na kterou se moc těším. Mám pocit, že do prostředí našeho zámku se zvláště hodí,“ říká František Kinský, majitel Nového zámku a pořádající agentury.

Vstupenky na koncert SWING NYLONOVÉHO VĚKU pokračuje! Ondřeje Havelky jsou k zakoupení v běžných informačních centrech a předprodejích po celé České republice, z pohodlí domova v rezervačním portálu Tickeportal.cz. K dostání budou také před začátkem koncertu v místě konání. Areál Nového zámku se návštěvníkům s možností občerstvení otevře ve 20:00 hodin.

Kontakt:

Jana Dioszegi dipl. um. – manžerka KINSKÝ Art Media

e-mail: dioszegi.jana@kinskyartmedia.cz;

www.kinskyartmedia.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Hlavní zprávy

Ježčí zkouška dospělosti může proběhnout i u vás na zahradě

vydáno 13. srpna 2022  7:07

Pokud máte chuť ubytovat pichlavého souseda, musíte projít konkurzem. První mláďata se už zabydlují v Troji.  celý článek

Predátor je s námi 35 let. Důstojného následovníka neměl nejmíň dvanáct. Tedy až do teď

Strážce streamu
vydáno 12. srpna 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že se snímek Predátor: Kořist povedl, se dalo tušit již pár dní před jeho premiérou na streamovací platformě Disney+. Film zasazený na počátek...  celý článek

FOTOGALERIE: 20 let od obrovské povodně. Katastrofa dorazila 12. srpna 2002

vydáno 12. srpna 2022  4:40

Velká voda v srpnu 2002 změnila leccos. Hlavně lidi, kteří ji prožili na vlastní kůži.   celý článek

Lidé, čtěte! Budete líp mluvit a možná snáze seženete práci

vydáno 11. srpna 2022  11:56

Trvá věčnost, než se vymáčknete? Nejste schopní vyjádřit myšlenku bez „omáčky“a zbytečných „eee“?   celý článek