metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 6 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.
Divoká Šárka
Další 1 fotografie v galerii
Divoká Šárka | foto: MHMP

V Divoké Šárce zmizí kus skály za 1,5 milionu

7. září 2015  12:31 Metro.cz
V soutěsce Džbán v Divoké Šárce začaly práce na řízeném uvolnění skalních převisů, u nichž hrozil samovolný pád na stezku pro pěší i cyklisty podél potoka.

„Nebezpečný stav skalních bloků potvrdily na jaře dva geologické posudky. Práce podle zpracovaného projektu předpokládají odstarnění asi 380 metrů krychlových kamene z jižní skalní stěny soutěsky, a to převážně horolezeckým způsobem,“ uvedla radní hlavního města Prahy Jana Plamínková.

Práce zajistí specializovaná firma za cenu 1,65 milionu korun, přičemž náklady budou plně hrazeny z rozpočtu Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy. Odstraněné kameny budou odvezeny z prostoru Divoké Šárky na deponii a následně budou využity při údržbě pražských vodních toků a nádrží.

V souvislosti s pracemi v blízkosti cesty bude od příštího týdne uzavřen průchod soutěskou, a to v pracovních dnech od 8 do 17 hodin. Po ukončení prací, které by měly trvat zhruba tři týdny, bude průchod po cestě soutěskou otevřen.

Dočasné omezení průchodnosti soutěskou je nezbytné pro bezpečné provedení prací s cílem stabilizovat dlouhodobě narušený a nebezpečný úsek této krásné přírodní lokality Prahy.

Přírodní rezervace Divoká Šárka je nejstarší chráněný přírodní útvar v Praze. Byla vyhlášená v roce 1964 k ochraně tamní přírody i archeologických památek.

Komentáře

Hlavní zprávy

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Aranžérie přináší květiny na sto způsobů

vydáno 13. dubna 2021  15:05

Květinová dílna Aranžérie se nachází v Praze 4. Zároveň jde také o sociální podnik.   celý článek

Do Prahy se vrátily školní linky. Další změny se chystají

vydáno 13. dubna 2021  11:15

Chytré displeje ve vozech nebo zbrusu nové řády. Cestující si bleskurychle zvykají.  celý článek

Vaše fotky z Prahy