metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 30 °C

Středa, 19. června 2019. Svátek má Leoš.
Goblin
Další 3 fotografie v galerii
Goblin | foto: Questworld

V Grébovce potkáte goblina, ve Vršovicích spatříte hologram. Úniková hra využívá rozšířenou realitu

31. května 2019  5:06 Marek Hýř Metro.cz
Zábava, při které musí hráči řešit úkoly a prchnout z místa, je v Česku fenomén. Jen Praze jsou desítky únikových her. Možná stovky. Právě proto se jedna pražská partička rozhodla posunout oblíbenou zábavu ještě o level dál. „Nabízíme zdravější alternativu, jak se na pár hodin zabavit. Hry QuestWorld se hrají venku a při řešení úkolů a hádanek se i trochu projdete,“ říká Matěj Mareš, který hry QuestWorld provozuje.

Netradiční zábava v sobě mísí prvky klasických únikových her a rozšířenou realitu. Pokud jste propadli aplikaci na chytání pokémonů, tak vás tahle hra bude bavit. Pokud jste nikdy rozšířenou realitu neviděli, tak to vůbec nevadí. Provozovatelé hry vám totiž s prvním úkolem pomohou a vše vás naučí.

Oproti běžným venkovním hrám se tyto takzvané geo-lokační hry liší tím, že při nich používáte tablet. V něm v podstatě vidíte okolní svět jako skrz fotoaparát, v určitých částech hry však na obrazovce spatříte i něco navíc. V jednom z příběhů se například v Grébovce setkáte s goblinem, který vypadá jako malý zelený skřítek. Při špionážní hře pro změnu ve Vršovicích spatříte hologramy.

Jak hrát

  • Únikovky startují v Petrohradské ulici ve Vršovicích.
  • Provozovatelé doporučují naplánovat si hru na den, kdy má být teplé počasí. Více informací najdete na webu Questworld.cz.

„Vyzkoušeli jsme si tento typ únikových her v Německu a hrozně nás to chytlo,“ říká Mareš, který dříve provozoval i běžné únikové místnosti. „Ze zkušenosti mohu říct, že Češi jsou nároční hráči, a přesto věřím, že je rozšířená realita nadchne,“ doufá provozovatel hry.

Kromě tabletu hráči dostanou i další vybavení, které ke hře potřebují. Například při špionážní verzi mají hráči k dispozici kufřík plný vymožeností. Protože ale hry probíhají v ulicích Prahy, dostala se už jedna hráčská skupina do hledáčku policie. „Přece jen to vypadá podezřele, když na chodníku vytáhnete špionážní kufřík,“ směje se Mareš a dodává, že se vše nakonec vysvětlilo. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Nechtějte po mně, abych udělala Lízu Simpsonovou, říká muzikálová herečka

Ivana Korolová
vydáno 19. června 2019  13:37

V nakažlivém rytmu svižného elektropopu jí přibývají hlasy v hitparádách i počty zhlédnutí vydařených klipů. Ivanu Korolovou zkrátka už nebudeme znát...  celý článek

Vyhrajte báječnou cestu pro dva a leťte ještě ten samý den

Amsterdam
vydáno 19. června 2019  10:51

Jste dost akční? Máte rádi bláznivé nápady? Pak je tato soutěž pro vás jako dělaná. Sbalit kufr a přijít na určené místo v daný den není tak těžké....  celý článek

Pozor na křeče při plavání i nebezpečné skoky do vody

Ilustrační snímek
vydáno 18. června 2019  16:28

Léto začíná a aktivity s ním spojené, jako je jízda na kole, plavání či turistika, jsou v plném proudu. Pohyb je skvělou volbou, avšak tradičně s sebou...  celý článek

Tuzemský zaměstnanec je za hubičku. Pro svět stále zůstáváme levnou montovnou

Ilustrační snímek
vydáno 18. června 2019  13:44

Česká republika obsadila v celoevropském žebříčku agentury ManPower, který mapoval země ideální pro podnikání, jedenácté místo. Náš trh práce je pro...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám