metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 0 °C

Sobota 28. ledna 2023. Svátek má Otýlie

Další 3 fotografie v galerii
Goblin | foto: Questworld

V Grébovce potkáte goblina, ve Vršovicích spatříte hologram. Úniková hra využívá rozšířenou realitu

  5:06
Zábava, při které musí hráči řešit úkoly a prchnout z místa, je v Česku fenomén. Jen Praze jsou desítky únikových her. Možná stovky. Právě proto se jedna pražská partička rozhodla posunout oblíbenou zábavu ještě o level dál. „Nabízíme zdravější alternativu, jak se na pár hodin zabavit. Hry QuestWorld se hrají venku a při řešení úkolů a hádanek se i trochu projdete,“ říká Matěj Mareš, který hry QuestWorld provozuje.

Netradiční zábava v sobě mísí prvky klasických únikových her a rozšířenou realitu. Pokud jste propadli aplikaci na chytání pokémonů, tak vás tahle hra bude bavit. Pokud jste nikdy rozšířenou realitu neviděli, tak to vůbec nevadí. Provozovatelé hry vám totiž s prvním úkolem pomohou a vše vás naučí.

Oproti běžným venkovním hrám se tyto takzvané geo-lokační hry liší tím, že při nich používáte tablet. V něm v podstatě vidíte okolní svět jako skrz fotoaparát, v určitých částech hry však na obrazovce spatříte i něco navíc. V jednom z příběhů se například v Grébovce setkáte s goblinem, který vypadá jako malý zelený skřítek. Při špionážní hře pro změnu ve Vršovicích spatříte hologramy.

Jak hrát

  • Únikovky startují v Petrohradské ulici ve Vršovicích.
  • Provozovatelé doporučují naplánovat si hru na den, kdy má být teplé počasí. Více informací najdete na webu Questworld.cz.

„Vyzkoušeli jsme si tento typ únikových her v Německu a hrozně nás to chytlo,“ říká Mareš, který dříve provozoval i běžné únikové místnosti. „Ze zkušenosti mohu říct, že Češi jsou nároční hráči, a přesto věřím, že je rozšířená realita nadchne,“ doufá provozovatel hry.

Kromě tabletu hráči dostanou i další vybavení, které ke hře potřebují. Například při špionážní verzi mají hráči k dispozici kufřík plný vymožeností. Protože ale hry probíhají v ulicích Prahy, dostala se už jedna hráčská skupina do hledáčku policie. „Přece jen to vypadá podezřele, když na chodníku vytáhnete špionážní kufřík,“ směje se Mareš a dodává, že se vše nakonec vysvětlilo. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek

Made in Czech Republic neznamená ušité v Číně. Češi na sebe mohou být hrdí i v oblasti módy

vydáno 27. ledna 2023  7:11

Ten, kdo se pohybuje na trhu ryze tuzemských módních značek, se s tímhle problémem již mnohokrát setkal a v podstatě s ním téměř každý den bojuje....  celý článek

Nedorazila vám do schránky obálka s volebními lístky pro druhé kolo? Nezmatkujte

vydáno 27. ledna 2023  5:58

Česko volí prezidenta. Pravidla volby se v porovnání s prvním kolem liší jen minimálně.  celý článek