metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 16 °C

Středa, 23. října 2019. Svátek má Teodor, Theodor.
Štrúdl z tvarohového těsta s jablky
Větší foto
Štrúdl z tvarohového těsta s jablky | foto: Profimedia.cz

V Kyjích posnídáte na peroně

19. září 2019  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Každý, kdo dnes nechá auto doma, dostane od Prahy 14 kávu a štrúdl.

Snídaně na nádraží je pro řadu lidí spojená se spěchem a nepohodlím. Na peroně vlakové zastávky Prahy-Kyje tomu však má být dnes zcela jinak. „Čtrnáctá městská část se už druhým rokem účastní akce nazvané Snídaně na peroně. Každý, kdo dnešní den nechá auto v garáži, si zaslouží poděkování. Na kyjském nádraží bude od 6.30 do devíti hodin na každého čekat štrúdl, káva a propagační předměty,“ říká místostarosta Prahy 14 Petr Hukal, pod nějž v městské části spadá doprava. Stejná akce se koná také na nádražích v Satalicích, Čakovicích a Kbelích.

Zaměstnanci radnice zde budou také informovat zájemce o připravovaných novinkách ve veřejné dopravě, o výstavbě nových vlakových zastávek nebo o proměnách městské části.

„Cílem je podpořit rozvoj pražské železniční sítě na čtrnáctce tak, aby množství zastávek a intervaly na železnici připomínaly naše vzory, tedy příměstské dráhy v Německu a ve Švýcarsku. Na pohodlnější spojení do centra se mohou lidé těšit na Rajské zahradě, v Hostavicích, na Jahodnici nebo v Jiráskově čtvrti,“ dodává Hukal. Nové zastávky Praha 14 chystá ve spolupráci se správcem železnice (SŽDC), magistrátem a Ropidem.

Městská část oslaví 25. narozeniny. V rámci oslav rozdává místním 25 voucherů na vyhlídkové lety. Poukázky rozsela po celém území a jejich polohy postupně odtajňuje na Facebooku. Poslední byla objevena v kavárně Plechárna na Černém Mostě. „V Plechárně se skejtuje už dlouho, ale teprve letos zde nabízí také kurz skejtu pro ženy a dívky. Právě jeho lektorka jezdila po skateparku s voucherem,“ svěřila deníku Metro mluvčí Prahy 14 Veronika Berná.

Veřejná debata

  • Ve středu 2. října se v Praze 14 od 17.30 hodin uskuteční neméně důležité setkání. Radnice místním představí model finálního návrhu budovy v parku u Splavné ulice.
  • Vizualizace měl architekt zpracovat podle požadavků místních, jež vzešly z předešlých setkání. Akce proběhne v restauraci U Lachtana.

Komentáře

Hlavní zprávy

Čtenář deníku Metro „narovnal“ lampu v Hybernské

Stav ze začátku října 2019
vydáno 23. října 2019  16:47

Na trase Metro Hlídač, aplikace Změňte.to a Technologie hlavního města Prahy putoval čtenářský podnět ohledně šikmé lampy. Ta je nyní už opravena.  celý článek

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch

Řidiči místo hamburgerů dostávali čistý vzduch.
vydáno 23. října 2019  16:27

Legerova, jedna z nejprašnějších ulic v Česku, dnes měla malé místo, kde byl naopak nejčistší vzduch v Česku. V buňce kousek od Nuselského mostu nazvané...  celý článek

Spíme s partnery, ale i se svými psy

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2019  12:17

Polovina českých domácností má psa. Lidé mazlíčkům tolerují téměř všechno.  celý článek

Komerční sdělení

Největší sraz karavanů a obytných vozů bude na brněnském výstavišti

Největší sraz karavanů a obytných vozů bude na brněnském výstavišti
vydáno 23. října 2019  9:00

Kdo jednou okusil atmosféru cestování s obytným vozem, většinou nezůstává u jednoho výletu. Možnost svobodně si vybrat, kde cestou složí hlavu, přináší...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám