metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 33 °C

Pondělí 27. června 2022. Svátek má Ladislav

Další 2 fotografie v galerii
Michelský les u rybníka Labuť | foto: Josef Škvor, Metro.cz

V Michelském lese zřejmě celou noc ležel vážně zraněný běžec

  13:38
Pražští kriminalisté vyšetřují případ devětačtyřicetiletého muže, který se 21. ledna večer vážně zranil při běhání v Michelském lese. Zjišťují, zda zranění utrpěl nešťastnou náhodou, nebo se stal obětí násilného trestného činu.

Kvůli vyšetřování žádají o spolupráci člověka, který následující den běžce s rozraženou hlavou a v bezvědomí našel a věc oznámil na tísňovou linku, uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Zraněný muž leží ve vážném stavu v nemocnici a zatím nemůže vypovídat. Policie proto potřebuje svědectví muže, který ho v Michelském lese 22. ledna ráno objevil. Zřejmě v té době neměl u sebe mobilní telefon, proto policii zavolal z nedaleké restaurace. O sobě však neuvedl žádné údaje.
Podle policie je mladší, má hubenou sportovní postavu, na sobě měl v té době běžecké černé elastické kalhoty a černou lehkou bundu, na hlavě tmavý šátek. Kriminalisté prosí, aby se neprodleně ozval na linku tísňového volání.

Sportovní hodinky daly policii informaci o pohybu běžce

Může být totiž důležitým svědkem, který objasní, co se vlastně předchozí den v 20 hodin a 23 minut běžci stalo,“ uvedl Daněk. Policie má přesné údaje o pohybu zraněného muže díky jeho sportovním hodinkám, které zaznamenávají polohu běžce a další údaje. Vědí tedy, že vyběhl ve 20:18 z Tomíčkovy ulice, kde předtím zaparkoval své auto. Proběhl okolo stanice metra Roztyly a vběhl do Michelského lesa směrem k Vídeňské ulici. Přibližně po pěti minutách skončil uprostřed lesa s proraženou lebkou a zřejmě celou noc tam zůstal s vážným zraněním, dezorientován a bez pomoci.

Kriminalisté žádají o spolupráce i další svědky, kteří se v daný čas v Michelském lese pohybovali či mohou k případu podat jiné důležité informace.

Komentáře

Hlavní zprávy

Polovina hospod nám pomřela, ale nevzdáváme se, říká pivovarská rodina z Nupak

vydáno 27. června 2022  17:00

Nupaky leží asi čtyři kilometry západně od Říčan, v těsném sousedství komerční zóny u dálnice D1. Mlaďoučká víska, řeknete si. Ale kdepak. První zmínky o...  celý článek

Není potřeba děti hudebně hladit po hlavičce, říká dirigent a hudební skladatel

vydáno 27. června 2022  14:39

V šapitó Azyl78 na Výstavišti v pražských Holešovicích se podařila zrealizovat adaptace Knihy džunglí v hudební, taneční a scénické podobě režiséra Matěje...  celý článek

MHD čeká méně výluk. Metropole se připravuje na české předsednictví Radě EU

vydáno 27. června 2022  6:02

Už jen pár dní zbývá do okamžiku, kdy se česká metropole stane symbolicky hlavním městem Evropy. V pátek Česko převezme předsednictví v Radě EU. Součástí...  celý článek

Jak vychovávat z dětí vědce? Měli bychom jim jít z cesty, říká sympaťák s violoncellem

vydáno 26. června 2022  17:50

Rozcuchané vlasy, křivě nasazené brýle, mumlání pod fousy a nepřítomný pohled. Tak nějak si představujeme typického vědce. A přesně tak doktor Dominik...  celý článek