metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 0 °C

Úterý, 22. ledna 2019. Svátek má Slavomír.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

V noční dopravě budou výluky

4. června 2018  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Pozor, flamendři. Zítra v noci od 0.45 do 3.45 bude přerušen provoz tramvají z Masarykova nádraží na křižovatku u Letenského tunelu.

Změny tras se v tomto směru dotknou tramvajových linek číslo 91, 94 a 96, které budou odkloněny přes zastávky Bílá labuť, Těšnov a Štvanice. Jako náhradní dopravu lze využít noční autobusové linky č. 905 a 911. „Krátkodobých výluk se koná ročně více než sto. Většinou se jedná o krátkodobou údržbu tratí, která je v režimu provozu tramvají v Praze nezbytná,“ vysvětluje mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

A bude to jen začátek všech výluk, které cestující v červnu čekají. Ve středu se pak od 0.50 do 4.25 hodin obousměrně přeruší provoz tramvají v úseku Koh-i-noor a Průběžná. Částečně při tom pomůže náhradní linka autobusu X97. JAR

Kde a kdy pojedou tramvaje jinak?

Červen je měsícem nočních výluk.

  • V noci ze středy (21.25 hodin) na čtvrtek (4.25 hodin) bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Vinice – Ústřední dílny DP. Změny tras se dotknou tramvajové linky číslo 5, která bude ve směru od Sídliště Barrandov ze zastávky Vozovna Strašnice odkloněna přes zastávky Strašnická a Průběžná do zastávky Kubánské náměstí, kde bude ukončena. Linky číslo 7 a 95 budou ve směru od Strašnické ze zastávky Vozovna Strašnice odkloněny přes zastávky Vinohradské hřbitovy a Želivského do zastávky Olšanské hřbitovy, kde budou ukončeny (nástupní zastávka Želivského). Linka číslo 13 bude ve směru od Čechova náměstí ze zastávky Vozovna Strašnice odkloněna přes zastávku Strašnická do zastávky Nádraží Strašnice, kde bude ukončena. V trase Vozovna Strašnice – Ústřední dílny DP bude zavedena náhradní autobusová doprava X90.
  • V pátek od 0.55 do 4.10 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Balabenka – Starý Hloubětín. Změny tras se dotknou tramvaje číslo 94, která bude ve směru z centra ze zastávky Balabenka odkloněna přes zastávky Ocelářská a Multiaréna Praha do zastávky Nádraží Libeň, kde bude ukončena. V trase Palmovka – Balabenka – Nádraží Vysočany – Kolbenova – Nový Hloubětín – Lehovec – Sídliště Hloubětín – Hloubětín – Nový Hloubětín – Kolbenova – Nádraží Vysočany – Balabenka – Palmovka bude zavedena náhradní autobusová doprava X94.
  • V noci z pondělí 25. 6. od 21 hodin na úterý 26. 6. do 4.50 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Karlovo náměstí – I. P. Pavlova, a to v uvedeném směru. Změny tras tramvajových linek se dotknou v uvedeném směru linek číslo 6 a 96, které budou v úseku Karlovo náměstí – Otakarova odkloněny přes zastávky Moráň, Albertov a Svatoplukova. Linka č. 16 bude v úseku Palackého náměstí – I. P. Pavlova odkloněna přes zastávky Výtoň, Albertov, Svatoplukova, Otakarova, Náměstí Bratří Synků a Bruselská. Linky číslo 22, 97 a 99 budou v úseku Karlovo náměstí – Koh-i-noor odkloněny přes zastávky Moráň, Albertov, Svatoplukova, Otakarova a Bohemians. Linka číslo 91 bude v úseku Karlovo náměstí – I. P. Pavlova odkloněna přes zastávky Moráň, Albertov, Svatoplukova, Otakarova, Náměstí Bratří Synků a Bruselská. Zřizuje se zastávka I. P. Pavlova (směr Náměstí Míru) v Jugoslávské ulici, přibližně 35 metrů za křižovatkou s ulicí Bělehradskou. V denním provozu bude (pouze v uvedeném směru) zavedena náhradní autobusová doprava X22 v trase Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Jana Masaryka – Vršovické náměstí – Koh-i-noor. V nočním provozu bude (pouze v uvedeném směru) zavedena náhradní autobusová doprava X96 v trase Lazarská – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Bruselská – Otakarova a X97 v trase Lazarská – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Jana Masaryka – Vršovické náměstí – Koh-i-noor.
  • V noci ze středy 27. 6. od 21.50 hodin na čtvrtek 28. 6. do 4.50 hodin bude přerušen provoz tramvají v úsecích Albertov – Karlovo náměstí a Palackého náměstí – Moráň, vždy pouze v uvedeném směru. Změny tras se v tomto směru dotknou tramvajové linky číslo 2, která bude v úseku Palackého náměstí – Národní třída odkloněna přes zastávky Jiráskovo náměstí a Myslíkova. Linky číslo 3 a 92 budou v úseku Palackého náměstí – Lazarská odkloněny přes zastávky Jiráskovo náměstí a Myslíkova. Linky číslo 14, 93 a 95 budou v úseku Albertov – Lazarská odkloněny přes zastávky Výtoň, Palackého náměstí, Jiráskovo náměstí a Myslíkova. Linka číslo 16 bude v úseku Zborovská – Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Jiráskovo náměstí a Myslíkova. Linka 18 bude v úseku Albertov – Národní třída odkloněna přes zastávky Výtoň, Palackého náměstí, Jiráskovo náměstí a Myslíkova. Linka číslo 94 bude v úseku Zborovská – Lazarská odkloněna přes zastávky Jiráskovo náměstí a Myslíkova. Náhradní doprava nebude zavedena.

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Dalo se úniku plynu z rolby předejít?

Hasiči a záchranáři zasahovali na zimním stadionu v pražských Holešovicích, kde...
vydáno 21. ledna 2019  5:56

Únik oxidu uhelnatého z rolby holešovického stadionu se stále vyšetřuje. Led tu už žehlí náhradnice na elektřinu.  celý článek

Dřív měli singles na 2+kk, teď uškudlí sotva na garsonku

Bydlení (ilustrační foto)
vydáno 20. ledna 2019  12:20

Většina Čechů chce bydlet ve vlastním. Problémem je, že jenom někdo na to má.  celý článek

Lítačku můžete také vyhrát

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)
vydáno 20. ledna 2019  5:54

Chcete mít roční kupon na MHD úplně zadarmo? Až do konce ledna jej můžete zkusit vyhrát. Organizátor dopravy Ropid totiž ve spolupráci se společností Visa...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám