metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Středa, 26. ledna 2022. Svátek má Zora.
Bezdomovci v tramvaji (ilustrační foto) | foto: Bezruč

V nočních tramvajích díky speciálním týmům opět ubude bezdomovců

  10:46
I letos se bude během zimy pomáhat lidem bez přístřeší. Speciální týmy budou opět asistovat v tramvajích i ulicích města. Praha má na řešení problematiky bezdomovectví pro letošní zimu v rozpočtu vyhrazeno 13 milionů korun.

„Opatření pro zimní období 2014/2015 v oblasti bezdomovectví na území hlavního města vycházejí z velmi dobrých loňských zkušeností,“ uvedl radní Martin Dlouhý „Do akce se opět zapojí Dopravní podnik hlavního města Prahy, městská policie a organizace poskytující služby pro bezdomovce, která budou eliminovat negativní jevy spojované s bezdomovectvím,“ dodal Dlouhý.

Místo ke spánku je nyní možné zajistit snadněji

Na bezdomovce v MHD upozorní terénní sociální pracovníky městští strážníci či revizoři. Pracovníci pak bezdomovci zajistí volné lůžko v noclehárně i přepravu do ní. Důstojné místo ke spánku je nyní díky nárůstů kapacit možné zajistit snadněji. „V současné době má Praha k dispozici 345 míst v celoročně provozovaných noclehárnách, dalších 340 míst je k dispozici v zimních noclehárnách na Praze 3, 4, 9 a 10,“ řekla Deníku Metro radní pro sociální oblast Irena Ropková.

„V těchto noclehárnách lze v případě krize krátkodobě navýšit kapacitu o dalších 80 míst. V zimním období jsou také rozšířeny služby v nízkoprahových centrech a azylových domech,“ dodala. Kromě přístřeší se budou bezdomovci moci také umýt a převléknout. „Snahou města je především nabídnout lepší alternativu, než je místo v MHD. Terénní pracovníci kromě míst v centrech pro osoby bez přístřeší nabídnou také zdravotnické ošetření a přístup k hygieně, včetně oblečení,“ řekla Deníku Metro mluvčí magistrátu Petra Hrubá.  

Co se chystá

Opatření pro bezdomovce

Navýšení lůžkových kapacit v zimních noclehárnách. Opět budou v provozu noclehárny v Praze 3 a Praze 9.

Nově bude otevřena noclehárna v Praze 4. Pro mimořádné situace je připravena též noclehárna v Praze 10, případně i stany v Praze 2.

Prodloužení provozní doby v nízkoprahových denních centrech (Praha 2, 7 a 8).

Posílení mobilních terénních programů v nočním období.

Centrální dispečink koordinující práci a péči o bezdomovce.

Navýšení kapacit revizorů v Dopravním podniku hl. m. Prahy.

Zimní opatření pro lidi bez domova budou fungovat od 1. prosince 2014 do 31. března 2015.

Komentáře

Hlavní zprávy

Doba, kdy za nás bude platit naše auto, je už za rohem

vydáno 25. ledna 2022  17:14

Metody, jak klientovi vytáhnout z kapsy peníze, hledají obchodníci denně. K novým způsobům, jak si plnit co nejrychleji a bez čekání své sny, přispívají i...  celý článek

Kvůli viru odvolávají spoje MHD. Dopravci si řidiče půjčují mezi sebou

vydáno 25. ledna 2022  17:00

Omikron dává zabrat i organizátorovi hromadné dopravy Ropid. Výpadky řeší i v řádu minut.   celý článek

Zmatky kolem biokontejnerů. Neplaťte za ně, radí popeláři

vydáno 25. ledna 2022  13:42

Omluva magistrátu za zdražení svozu odpadu, populismus, ale i příležitost pro ty, kteří chtějí ušetřit. Tak se hovoří o nové možnosti Pražanů zažádat si...  celý článek

Zahraniční filmaři opouštějí Česko. S nimi i prestiž a peníze

vydáno 25. ledna 2022  5:19

Zahraniční štáby loni v tuzemsku utratily přes devět miliard korun. Kvůli rozpočtovému provizoriu pro ně nejsou peníze na investiční pobídky, proto z...  celý článek

Vaše fotky z Prahy